Diletantas apie XII tarptautinį akordeono muzikos festivalį VILNIUS 2008. II diena.

Taigi…Baigėsi antroji XII tarptautinio akordeono muzikos festivalio VILNIUS 2008 diena. Trumpai apžvelgsiu kaip ji atrodė man, muzikos diletantui.
Antroji festivalio diena buvo labai įvairi ir turtinga muzikinių žanrų bei stilių įvairove, turtinga koncertų skaičiumi. Net keturi koncertai galėjo pradžiuginti klausytojo ausį ir sielą. 
 
Pirmasi koncertas – accoORCHESTRA & more galėjo didžiuotis jaunos publikos gausa, tiek jaunimo akordeono muzikos koncerte, dar neteko matyti. Šiame koncerte dalyvavo trys kolektyvai. Apie du iš jų galėčiau pasakyti taip: gal pirštai nebebėga taip kaip kažkada, gal ir kūriniai jau visiems girdėti, bet širdyje mes dar jauni ir groti norime! Trečiasis kolektyvas, Daugpilio akordeonų orkestras (Latvija), išlaikė savo muzikinį stilių, kuris vieniems galbūt yra priimtinas, kitiems ne. Skonio reikalas.
 
Antrasis dienos koncertas – accoPOP. Labai gaila, bet užsitęsus pirmam koncertui (organizatoriams reiktų apie tai pagalvoti), nebuvau antrajame, todėl prašau visų kas buvote jame, aktyviai išsakykite savo nuomone apie jį.
Trečiasis dienos koncertas – accoGUITARio contemporaneo. Čia skambėjo moderni, avangardinė muzika. Apie šį koncertą galėčiau pasakyti tiek: ypač profesionalus atlikimas, labai geras garso valdymas, koncentruota emocinė išraiška, festivalio puošmena, buvo vertas dėmesio.
Ir ketvirtasis dienos koncertas – accoACCid project. Labai džiugu matant bandymus akordeoną įdomiai integruoti į vis naujas muzikines erdves. Smagu, kad jaunimas ieško, kuria, nestovi vietoje. Man šis projektas patiko, nors ir buvo truputį „žalias”, neišbaigtas.
 
Rytoj, lapkričio 14-ąją, laukia metodinis pranešimas ir du koncertai. Koncertų tvarkaraštį galite rasti internetinėje svetainėje www.akordeonas.lt arba kitose visuomenės informavimo priemonėse.
 
Diletantas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *