Diletantas apie XII tarptautinį akordeono muzikos festivalį VILNIUS 2008. III diena.

Trečioji festivalio diena turėjo ne du, kaip buvau rašęs, o tris koncertus. Gavosi taip, kad trečiasis, kuris įvyko mokytojų namų svetainėje, buvo ne visose afišose, todėl aš jį praleidau anonsuodamas, ir tik atėjęs į metodinį pranešimą, sužinojau apie jį. 
Dabar viskas nuo pradžių. 
 
Metodinis pranešimas accoINFO, kuriame dalyvavo Stefan Hussong (Vokietija) ir Geir Draugsvoll (Norvegija). Jame buvo aptartas muzikavimas Vokietijoje ir Skandinavijoje. Vyko idomi diskusija tarp pranešėjų ir klausytojų, buvo demonstruojami video, audio įrašai.
Iškart po pranešimo grojo svečias iš Kinijos Wei Huang. Buvo smalsu paklausyti Kinijos akordeono mokyklos atstovą. Atlikėjo repertuare – įvairi muzika, nuo baroko iki šiuolaikinių autorių kūrinių.
 
Antrame šios dienos koncerte skambėjo „Šiaurės šalių šedevrai”. Atlikėjai: Rasmus Kjøller ir Bjarke Mogensen iš Danijos parodė stiprią savo šalies akordeono mokyklą. Koncerte galėjome įsitikinti jų, kaip solistų ir kaip ansamblistų, sugebėjimais. Abu muzikantai yra baigę Kopenhagos Karališkąją akademiją. Yra daugelio tarptautinių konkursų laureatai. Jie buvo transliuojami per Danijos nacionalinį radiją ir televiziją. Man paliko gilų įspudį garso valdymo techniką. Tiesiog, žodžiais aprašyti sunku – reikia išgirsti. Ypač stiprus man pasirodė jų dueto muzikavimas.
 
Ir paskutinis šios dienos koncertas – „Muzikos pasaulis be ribų”. 
Koncertavo Lenkų ansamblis: „Bester Quartet”.
Jei pasakyti trumpai, buvau sužavėtas. Jėga! Garso kultūra, grožis, instrumentų įvairovė, Balkanų motyvai, improvizaciniai momentai, puikus bendravimas tarpusavyje scenoje – visa tai negalėjo palikti publikos abejinga. Koncerte skambėjo ansamblio lyderio – Jaroslavo Bestero kūryba.
Lapkričio 15-ąją, laukia metodinis pranešimas ir trys koncertai. Koncertų tvarkaraštį galite rasti internetinėje svetainėje www.akordeonas.lt arba kitose visuomenės informavimo priemonėse.
 
Diletantas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *