Diletantas apie XII tarptautinį akordeono muzikos festivalį VILNIUS 2008. I diena.

Lapkričio 12 diena. Šiandien startavo XII tarptautinis akordeono muzikos festivalis VILNIUS 2008. 
Viso festivalio metu stengsiuos savo, diletanto, išmanymu apžvelgti buvusius ir būsimus koncertus. Gal mano mintys ne visada bus priimtinos Jums, mielieji skaitytojai, gal mano nuomonė nevisada sutaps su Jūsų, todėl aktyviai kviečiu diskutuoti, išsakyti savąjį požiūrį.
Šis festivalis žada būti įdomesnis, įvairesnis, šiuolaikiškesnis. Kaip per festivalio atidarymą sakė jo įkūrėjai, organizavimo vairą perima jaunimas su naujomis idėjomis, nauju entuziazmu. 
Nuoširdžiai linkiu jiems kuo didžiausios sėkmės!
 
Pirmą festivalio dieną buvo du koncertai. Pirmasis – atidarymo, accoPREMJEROS LT. Jame skambėjo lietuvių kompozitorių sukurti kūriniai akordeonui ir violančelei, akordeonui ir styginių kvartetui. Lietuvių kompozitoriai vis dažniau ima rašyti akordeonui, vis dažniau tai panašėja į muziką, o ne į tam tikrus muzikinius eksperimentus, bandymus. Reikia pastebėti, kad šiuolaikinė muzika klausytojui vis dar nėra tokia priimtina, tad pirmas festivalio koncertas negalėjo prilygti publikos gausa accoTANGOelectro.
 
Antras šiandienos koncertas – accoTANGOelectro. Mano ausimis klausant, muzika nederėjo su akustika, kurią turi šv. Kotrynos bažnyčia. Per daug viskas gaudė, aidėjo, liejosi, kartais sunku buvo suprasti kas ir kaip skamba. Šiame koncerte buvo atliekama daug A. Piazzolla’os muzikos, daug tango, buvo galima išvysti muzikos ir šokio sintezę. Reiktų pripažinti, kad publikai patinka tokio žanro muzika.
Rytoj, lapkričio 13-ąją, laukia keturi koncertai. Koncertų tvarkaraštį galite rasti internetinėje svetainėje www.akordeonas.lt arba kitose visuomenės informavimo priemonėse. 
 
Diletantas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *