XIX PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS – Mėlynom gatvelėm

Birželio 29 d., sekmadienį, 17 val., Taujėnų dvare

Instrumentinės muzikos grupė SUBTILU-Z
Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė)
Dmitrijs Mihailovs (akordeonas)    
Povilas Velikis (akordeonas)
Vytautas Švažas (perkusija)

Solistė Asta Krikščiūnaitė (sopranas)

Programoje – senosios lietuviškos estrados muzika

Bilieto kaina 20 Lt. Bilietų skaičius ribotas.

Lietuviškos estrados korifėjų kūrybai neabejingos įvairios kartos. Vieniems jų dainos kelia nostalgiškus prisiminimus, kitiems – lengvą nuostabą ir šypseną, ilgainiui virstančią neblėstančia simpatija. Labai panašių aplinkybių dėka ir gimė projektas „Mėlynom gatvelėm“: estradine nostalgija dvelkiantis, tačiau gana drąsus eksperimentas, suvienijęs skirtingų muzikos žanrų atlikėjus.
Jūsų dėmesiui– dar vienas ansamblio „Subtilu-Z“ projektas, šį kartą paruoštas kartu su viena ryškiausių Lietuvos kamerinės scenos vokalisčių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Asta Krikščiūnaite. Menininkai kartu naujai pažvelgia į XX a. septintojo-devintojo dešimtmečių lietuviškos estrados aukso fondą – melodingas Benjamino Gorbulskio, Teisučio Makačino, Mikalojaus Noviko, Mindaugo Tamošiūno ir Kosto Smorigino dainas.
Dalis šių kompozicijų plačiai išpopuliarėjo dar sovietmečiu ir tapo tikra savo žanro klasika, o dalis jų buvo nepelnytai primirštos. Tarp tokių – T.Makačino daina „Jūros vėjas“, pasak paties kompozitoriaus apskritai įrašyta pirmą kartą.
Originalios pačių atlikėjų aranžuotės ir netradicinis požiūris į lietuvišką estradą –pasivaikščioti kviečia lyg ir gerai pažįstamos, tačiau šiek tiek pasikeitusios „Mėlynos gatvelės“!

 

Skaityti plačiau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *