Muzika, kurią reikia išgirsti

Vilniaus Rotušė, birželio 5d. 18 val.
RAIMONDAS SVIACKEVIČIUS – akordeonas
Dalyvauja violončelininkai:
Mindaugas Bačkus
Povilas Jacunskas
Ona Švabauskaitė
Domas Jakštas

Birželio 5 dieną šiuolaikinės muzikos gerbėjus į savo rečitalį kviečia akordeono intelektualu tituluojamas Raimondas Sviackevičius. Vilniaus Rotušėje jis muzikuos drauge su puikiais violončelininkais – Mindaugu Bačkumi, Povilu Jacunsku, Onute Švabauskaite ir Domu Jakštu. Tokios solidžios pajėgos, sutelktos vienoje scenoje, leidžia nuspėti intriguojančius ir negirdėtus muzikinius sprendimus. Juolab, kad Raimondas nuo pat savo muzikinės karjeros pradžios puoselėja naująją šiuolaikinę muziką ir nenuilstamai krauna lietuviško repertuaro akordeonui kraičio skrynią, kurioje nugula unikalios įdomiausių lietuvių autorių kompozicijos. Jo meistriškai valdomas akordeonas kompozitorių vizijas perteikia savita ir įtaigia kalba bei atskleidžia ribines būsenas, tokias artimas šiuolaikiniam žmogui – nerimą, įtampą, ekstazę, nusivylimą ar pulsuojantį adrenalinu gyvenimo tempą.
Koncerto pradžioje skambės duetu su Mindaugu Bačkumi atliekamas Broniaus Kutavičiaus opusas „Rhythmus – arhythmus“, kurio versija akordeonui ir violončelei, pasak autoriaus, yra net įtaigesnė ir įdomesnė už originalią. Ramūno Motiekaičio „Lento“ solo akordeonui, dedikuotas Raimondui Sviackevičiui, Lietuvoje nuskambės pirmą kartą, o jo pasaulinė premjera jau įvyko Velse, „Vale of Glamorgan“ festivalyje. Kitus du filosofiškus kūrinius – Sofijos Gubaidulinos „In Croce“ ir Arvo Parto „Fratres“ (Broliai) Raimondas atliks su Povilu Jacunsku, o koncertą užbaigs su keturiais violončelininkais atliekama Anatolijaus Šenderovo „David‘s song“ versija.
Tai nevienadienė muzika, atskleidžianti gilias prasmes ir iškelianti amžinus būties klausimus. Ji turi savo klausytoją, ir ją reikia išgirsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *