VDU MA akordeonininkų sėkmė Pasaulio taurės čempionate „Coupe Mondiale 2013”

Kasmet vis kitoje šalyje vykstantis pasaulinio masto  konkursas „Coupe Mondiale” šiais metais buvo surengtas Kanadoje, Viktorijoje. Akordeono profesionalų pasaulyje šis konkursas – tai vienas iš pačių ryškiausių bei reikšmingiausių tarptautinių konkursų,  pasižymintis ypač aukštu lygiu. Šiais metais konkursas pritraukė rekordinį dalyvių skaičių iš įvairiausių pasaulio šalių – Lietuvos, Rusijos, Italijos, Kinijos, Serbijos,  Kroatijos, JAV ir kt.
Lietuvą šiais metais  atstovavo VDU Muzikos akademijos studentai Laimonas Salijus, Augustinas Rakauskas ir Lukas Katinas lydimi jų dėstytojo profesoriaus Kazio Stonkaus.
Laimonas Salijus ir Augustinas Rakauskas varžėsi pagrindinėje konkurso kategorijoje „Coupe Mondiale Senior” kuri kasmet suburia aukščiausio lygio atlikėjus, kurie savo meistriškumą bei meninį lygį demonstruoja trijuose turuose. L.Salijus iškovojo penktąją vietą, o A.Rakauskas – šeštąją vietą. Lietuvai didelė garbė, kad VDU Muzikos akademijos studentai jau antri metai iš eilės išlaiko solidžią poziciją pasaulinio lygio muzikantų tarpe.
Konkurse taip pat dalyvavo VDU Muzikos akademijos III kurso studentas Lukas Katinas, kuris dalyvavo „Masters Coupe Mondiale” kategorijoje. L.Katino pasirodymas buvo įvertintas šeštąja vieta.
Studentus ruošęs ir lydėjęs dėstytojas Muzikos akademijos profesorius Kazys Stonkus atstovavo Lietuvą kaip tarptautinės žiuri narys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *