ŠIAULIŲ GARBĖS PILIETĖS VARDAS – MARYTEI MARKEVIČIENEI

Šiaulių miesto savivaldybės taryba 777 miesto gimtadienio išvakarėse nusprendė suteikti Šiaulių miesto garbės pilietės vardą mokytojai ekspertei Marytei Markevičienei. Tokį pasiūlymą Tarybai pateikė Garbės piliečio vardo suteikimo komisija, išrinkusi šią muzikos pedagogę iš penkių kandidatų.
Marytė Markevičienė gimė 1955 m. Punios kaime, Alytaus rajone. 1979 m. baigė Lietuvos Muzikos ir teatro akademiją. Nuo 1978 m. pradėjo dirbti Šiaulių aukštesniojoje muzikos mokykloje. Dabar tai – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija.
Marytė Markevičienė yra aukščiausio lygio akordeono ruošimo specialistė, turi mokytojos ekspertės kvalifikaciją. Ji taip pat moko ansamblio klasės, dirigavimo ir orkestro disciplinų. Mokytojos 4 ugdytiniai tapo Karalienės Mortos premijos laureatais bei 2 – diplomantais, dažnai pelno Lietuvos ir prestižinių tarptautinių konkursų laureatų vardus. Vieni žinomiausių jos mokinių – Martynas Levickis, Tadas Motiečius, Eglė Bartkevičiūtė.
Marytė Markevičienė yra tarptautinių festivalių-konkursų Šiauliuose „Linksmasis akordeonas“ iniciatorė, organizatorė ir dirigentė, tarptautinio akordeonistų orkestro „Baltijos tremolo“ viena iš įkūrėjų.
Mokytoja yra žinoma bei vertinama Lietuvos ir Šiaulių krašto visuomenės. Už nuopelnus Lietuvai, Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus dekretu, Marytė Markevičienė apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.
2010 m. jai suteiktas „Metų šiaulietės“ vardas. Taip pat jai suteikta Šiaulių miesto kultūros ir meno premija už aukščiausius laimėjimus Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose.
Mokytoja parengė ne vieną apžvalginę medžiagą apie Lietuvos ir Šiaulių krašto akordeonistų veiklą bei jų pasirodymus tarptautiniuose konkursuose.
Rugsėjo 21 d. Šiaulių miesto savivaldybėje iškilmingos ceremonijos metu, Marytei Markevičienei iškilmingai suteiktos garbės pilietės regalijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *