Tarptautinio festivalio uždaryme – Mitų apie akordeoną griovėjo italų džiazmeno SIMONE ZANCHINI kvartetas

Lapkričio 21 dieną 19 valandą šv. Kotrynos bažnyčioje su kvartetu koncertuos džiazo akordeonistas Simone Zanchini, viename iš ankstesnių akordeono festivalių privertęs aikčioti ir daug girdėjusius muzikos gurmanus, ir šiaip pasirinkimų įvairovės išpaikintus klausytojus. Nuolat griaunantis stereotipus apie akordeono išraiškos galimybes atlikėjas moka pavergti kiekvieną ausį. Šįkart pribloškiančią muzikinę energiją Simone daugina iš keturių ir džiazinį pokalbį paverčia pokštu, teatru ir dar kažkuo daugiau, o jo akordeonas prabyla grynu ir elektroniniu garsu. Šmaikštus muzikinis pokalbis, užsimezgęs tarp akordeonisto ir jo kvarteto partnerių – saksofonisto Stefano Bedetti, bosisto Stefano Senni ir parkusininko Klemens‘o Marktl‘o – kaipmat įtraukia, tik reikia neužsimiršti, nes jų muzika bet kada gali pasisukti netikėčiausia linkme…  
Keturi išskirtinai ryškūs ir charakteringi italų scenos meistrai, suvieniję savo kūrybinius užtaisus, grodami taip įsielektrina, kad patys sau nurauna stogą, ir ant klausytojų pažyra aštrios pasažų ir sinkopių skeveldros,  o akordeono tembras mutuoja į švokščiantį, nešvarų kalbėjimą. Kompozicijos pradžioje pasirodanti tema atrodo kažkur girdėta – gal Krikštatėvio filmuose, gal mažoje espresso kavinėje, bet ją tuoj nusineša spontaniškų melodijų ir ritmų lavina. Klausytojas nuolat sūpuojamas tarp bandymo prisiminti „kur aš tai girdėjau?“ ir kvietimo atitrūkti.  Atrodo,  kad kvarteto muzikantai žaidžia su publikos atmintimi ir pasąmone, ir svarbiausia, neužtenka to tik girdėti. Tai reikia ir matyti. Net jei sėdi užsimerkęs ir tiesiog leidiesi nešamas garsų.
 
Kvarteto siela Simone Zanchini savo kūrybiniame kelyje nuolat laviruoja tarp šiuolaikinės muzikos ir eksperimentavimo su akustiniu bei elektroniniu garsu. Jungdamas įvairias patirtis atlikėjas rafinuotai jas perkelia į absoliučiai savitą improvizacinę medžiagą, grodamas solo ir su įvairaus profilio ansambliais, atliekančiais tiek šiuolaikinę, tiek džiazinę bei klasikinę muziką. Jis koncertavo daugelyje svarbių pasaulinių festivalių Prancūzijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Olandijoje, Švedijoje, Danijoje, Suomijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Makedonijoje, Ispanijoje, Tunise, Libane, Indijoje, Rusijoje ir Japonijoje. Simone bendradarbiavo su daugybe tarptautinį pripažinimą pelniusių muzikantų: Thomasu Clausenu, Gianluigi Trovesi, Javieru Girotto, Paolo Fresu, Marco Tamburini, Massimo Manzi, Bruno Tommaso, Ettore Fioravanti, Mario Marzi, Michele Rabbia, Giovanni Maieriu, Franku Marocco, Tamara Obrovac, Krunoslavu Levaciciumi, Vasko Atanasovskiu, Antonello Salisu, Hanu Benninku, Artu Van Damme. Nuo 1999 m. Simone Zanchini yra Milano „La Scalos“ teatro grupės „Ensemble Strumentale Scaligero“ akordeonistas, su šiuo kolektyvu taip pat koncertuoja visame pasaulyje. 
Intensyvios Simone Zanchini kūrybinės veiklos stilistika, atsispindinti jo pastarųjų metų įrašų albumuose  „From Art to Marocco“,  „Better Alone“, „My accordion‘s concept“, su visa jėga atsiskleis ir lapkričio 21 dienos koncerte, kuriame jo akordeonas visais įmanomais balsais kalbėsis su saksofonu, bosu, mušamaisiais, ir, žinoma, klausytoju.
 
Bilietus platina www.bilietupasaulis.lt
 
Daugiau informacijos www.akordeonofestivalis.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *