67-asis pasaulio akordeonistų čempionatas „Coupe Mondiale”

2014 m. Spalio 26 – lapkričio 2 dienomis pasaulinis akordeonistų čempionatas „Coupe Mondiale” vykęs Zalcburge, Austrijoje kvietė visus ryškiausius pasaulio akordeonistus rungtis bei rodyti savo meistriškumą net 9 kategorijose. 
Lietuvai šiais metais atstovavo 6 solistai bei 2 kameriniai ansambliai. 
Konkurso pagrindas – „Senior Coupe Mondiale” kategorija. Tai trijų turų, dideliais programos reikalavimais apibrėžta kategorija, kurios laimėtojai yra pripažinti, kaip geriausi pasaulio akordeonistai. 
Šiais metais „Senior Coupe Mondiale” kategorijoje rungėsi 25 atlikėjai iš 10 valstybių. Lietuvai atstovavo Laimonas Salijus ir Augustinas Rakauskas. Atlikėjai studijuoja VDU MA prof. Kazio Stonkaus klasėje.
Didelis įvertinimas, kad abu lietuviai pateko i geriausiųjų šešetuką, kurie buvo atrinkti į finalinį, trečiąjį turą. Finale varžėsi atlikėjai iš Lietuvos, Kinijos, Serbijos bei Rusijos. 
Laimonas Salijus buvo įvertintas 2 – ąja vieta. Šis laimėjimas Lietuvos akordeonistų istorijoje įsipaišo, kaip vienas rimčiausių, kadangi iki šiol šioje kategorijoje nedrįso dalyvauti nei vienas Lietuvis. 
Augustinas Rakauskas buvo įvertintas 5-ąja vieta.
 
Analogiškai atlikėjai dalyvavo ir kamerinių ansamblių kategorijoje „Ensemble music”, kurioje Laimonas Salijus pasirodė drauge su smuikininke Milda Kazakevičiūte, o Augustinas Rakauskas su altiste Greta Staponkute. 
Kategorijoje varžėsi 15 ansamblių iš 10 šalių. Duetas „Tutto a Dio” (G. Staponkutė ir A. Rakauskas) pelnė 5 vietą, o Mildos Kazalevičiūtės ir L. Salijaus duetas – 6-ąją.
Specialiai šiais metais buvo organizuota W.A.Mocarto kategorija, kurioje galėjo varžytis tiek solistai, tiek kameriniai ansambliai. Atlikėjams reikėjo atlikti bet kurį W.A.Mocarto kūrinį. M. Kazakevičiūtės ir L. Salijaus duetas buvo įvertintas trečia vieta. 
Prie visų šių puikių rezultatų prisideda ir VDU MA prof. Kazio Stonkaus įvertinimas – jis buvo išrinktas į CIA muzikinį komitetą. 
2015 metais pasaulinio akordeonistų čempionatas „Coupe Mondiale” vyks Turku mieste, Suomijoje, kurioje taip pat tikimės puikių Lietuvių pergalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *