Lietuviai Pasaulio taurės finale

Tarptautinis akordeonistų konkursas „Pasaulio taurė“ jau įveikė pusę distancijos. Negana to, kad klausytojai turėjo progą išgirsti keletą puikių koncertų, dar džiugina ir labai optimistiškai nuteikia lietuvių akordeonistų pasirodymai.
Antras konkurso vakaras buvo skirtas klasikinės akordeono muzikos atlikėjui Jurijui Šiškinui. Manau, kad tai buvo vienas geriausių apskritai Lietuvoje vykusių akordeonistų pasirodymų. Nepriekaištinga instrumento valdymo technika, ir muzikalumas turbūt privertė ir didžiausius akordeono skeptikus patikėti šio instrumento galimybėmis.
Trečiasis konkurso vakarinis koncertas buvo skirtas „lengvajai“ muzikai. Sausakimša Vytauto Didžiojo universiteto salė, švytintys žmonių veidai, pakili klausytojų nuotaika įrodo, kad koncertas pranoko bet kokius lūkesčius. Dešimt atlikėjų iš septynių valstybių jame varžėsi dėl geriausiojo titulo ir vakarą padarė įpatingai įdomiu.
Lietuvius ypatingai gera žinia pasiekė iš pagrindinės konkurso kategorijos, kur mūsų šalies atstovai, Augustinas Rakauskas ir Laimonas Salijus pateko į trečiąjį, lemiamą konkurso turą, kuriame galės varžytis dėl Pasaulio taurės su likusiais keturiais atlikėjais. Trečiasis konkurso turas vyks rugsėjo 27 dieną 9 valandą Kauno valstybinės filharmonijos didžiojoje salėje. O štai jaunesniosios kartos atstovai Daumantas Stundžia, Eglė Bartkevičiūtė bei Gytis Kaušius kategorijoje „Junior Classique“ savąsias jėgas išbandys jau šiandien antrajame lemiamame etape.
Konkurso laureatų apdovanojimas ir geriausiųjų koncertas vyks rugsėjo 27 (šeštadienį) 17 valandą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *