Kaunas tapo akordeono muzikos sostine

Vakar Kaune prasidėjo tarptautinis akordeonistų konkursas „Pasaulio trofėjus“ („Trophee Mondial“). Būtent nuo tada šis miestas visą savaitę pelnytai gali vadintis olimpine akordeono muzikos sostine. Susirinko būrys akordeonistų iš daugiau kaip 20 pasaulio šalių, kurie savo muzikavimu yra pasirengę stebinti Kauniečius ir miesto svečius.
Popietę Kauno valstybinėje filharmonijoje iškilmingai buvo paskelbta „Pasaulio trofėjaus“ pradžia. Atidarymo renginyje savo sveikinimo žodžius tarė Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidentas profesorius Kazys Stonkus ir tarptautinės akordeonistų konfederacijos prezidentas Frederik Deshamps. Taip pat buvo surengtas koncertas „Naujoji karta“, kuriame pasirodė jaunieji Lietuvos akordeonistai. Pastarasis muzikinis sveikinimas buvo gera įžanga visai būsimai akordeono muzikos savaitei.
Vakare visi šio instrumento muzikos gerbėjai, atlikėjai, konkurso svečiai susirinko Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje, kur vyko kontrastingų muzikinių grupių, dueto iš Azerbaidžiano ir trio iš Prancūzijos koncertas. Ansamblis iš Azerbaidžiano: Etibar Gasimbeyli – akordeonas, Ilham Mirzeyev – nagara, atliko originalaus ir įdomaus bei kiek egzotiško skambesio Azerbaidžiano liaudies muzikos kompozicijas. Antroje dalyje pasirodė kitokio žanro atstovai. Ludovic Beier trio yra džiazo muzikos atlikėjai: Ludovic Beier – akordeonas, Jean-Paul Jamot – gitara, Phillipe Lebel – kontrabosas. Ludovic Beier ypatingai žavėjo savo improvizacinėmis galimybėmis. Jo rūpesčių nekelianti akordeono valdymo technika leidžia laisvai prisitaikyti muzikinio kūrinio erdvėje. Klausytojai šio trio pasirodymo metu galėjo mėgautis itin aukšto lygio originalių džiazo kompozicijų atlikimu.
Atidarymo renginiuose dalyviams buvo linkima kuo didžiausios sėkmės, o komisijos nariams puikios muzikos. Būtent šių emocijų lydimi konkursantai šiandien pradės akordeono muzikos varžytuves susirungdami skirtingose kategorijose, kurias stebėti gali visi norintieji Kauno valstybinės filharmonijos salėse (L. Sapiegos 5) nuo 8 iki 17val.
O nuo 19 val. čia pat Kauno filharmonijos didžiojo salėje koncertuos pasaulinė akordeono žvaigždė Jurijus Šiškinas. Jis yra fenomenalus atlikėjas, vienas geidžiamiausių muzikantų, kurio vardas yra žinomas ne tik besidomintiems akordeono muzika. Aukščiausio lygio pasirodymuose Šiškinas atskleidžia aistros sintezę, technikos tobulumą, žavingą emocionalumą ir nuoširdumą. Jis pateikia savo individualias interpretacines idėjas, siekdamas įvairiapusiškai parodyti muzikos grožį. Šias ir kitas Jurijaus Šiškino instrumento valdymo galimybes galėsite įvertinti atvykę į koncertą.
Jei negalite atvykti stebėti konkurso ir koncerto gyvai – visų renginių tiesioginė transliacija yra pasiekiama internetu www.deschampschannel.com ir akordeonas.lt.
Visa informacija apie konkursą bus skelbiama pasaulio akordeonistų internetinėje svetainėje www.accordions.com/cma ir Lietuvos akordeonistų svetainėje www.akordeonas.lt.
Nuotraukų autorė – Janina Macevičienė
Konkurso dizaino stiliaus autorės dailininkės Adilė Efendi ir Elena Veleckaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *