Jubiliejinis X tarptautinis akordeono muzikos festivalis „VIVAT ACCORDEON“

Atkeliavo spalis, o su juo drauge ir gražia tradicija tapęs, kas dveji metai, Klaipėdoje rengiamas tarptautinis akordeono muzikos festivalis „VIVAT ACCORDEON“, suteikiantis išskirtinę galimybę mūsų mieste jau 10 kartą išgirsti tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose pripažintus atlikejus.
 
Prisiminus prieš tai vykusius devynis festivalius, džiaugiesi, kad kartu su jais užaugo ir nauja akordeonistų karta, kuri turėjo išskirtines galimybes savo mieste išgirsti
tai, ką pasaulis matė, girdėjo, vertino ir įvertino – pačius geriausius akordeono virtuozus. Taipogi džiugu, kad tarp klausytojų yra ir jaunųjų akordeonistų, tarptautinių konkursų laureatų, kurie turi savo favoritus ir gali bei stengiasi į juos lygiuotis.
 
Minėdami jubiliejinį mūsų festivalį, mėginsime dar kartą nustebinti ir pradžiuginti klausytojus neaprėpiamomis akordeono galimybėmis, išskirtiniais instrumentais ir programomis. O mūsų nuolatinių rėmėjų dėka į visus koncertus klausytojus kviečiame apsilankyti nemokamai.
 
Koncertų salės atviros koncertuojančiam jaunimui – festivalyje galėsite išgirsti LMTA, VDU MA, KU MA geriausių Lietuvoje akordeonistų profesorių Eduardo Gabnio ir Kazio Stonkaus studentų pasirodymus.
 
Akordeono virtuozas Genadijus Savkovas, nepaliks abejingų nei jaunųjų, nei vyresniosios kartos klausytojų, su nauja, specialiai jubiliejiniam festivaliui parengta programa.
 
Pligovka Vladislav – vienas žymiausių, populiariausių ir autoritetingiausių muzikantų Baltarusijoje. Profesionalus bajanistas virtuozas, jau turintis tarptautinį pripažinimą, savo puikiu atlikimu pavergiantis pačią reikliausią šiuolaikinę publiką. Atlikėjas – trisdešimt dviejų prestižinių tarptautinių konkursų laureatas, keturiolika kartų laimėjęs įvairias stipendijas, tarp kurių, ir Baltarusijos Respublikos Prezidento – talentingų jaunuolių rėmimo fondo stipendija.
 
Pirmą kartą bajano muzikos istorijoje, Tarptautiniame festivalyje Sankt-Peterburge, septynmetis V. Pligovka atliko visą P. Čaikovskio 24 pjesių fortepijoninį ciklą „Vaikų albumas“.
 
Atlikėjo biografijoje – pirmosios vietos, tokių prestižinių konkursų kaip: „Pasaulio taurė“ (Glazgas, Škotija), Ramiojo vandenyno šalių Akordeono konkursas (Sidnėjus, Australija), XXXXIV Tarptautinis akordeono konkursas (Klingental, Vokietija), X Tarptautinis akordeono konkursas „Grand Prix“ (Montro-le-Bay, Prancūzija), Tarptautinis konkursas Castelfidardo (Italija).
 
Su dideliu pasisekimu vyko atlikėjo gastrolės Australijoje, Bulgarijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Vokietijoje, Graikijoje, Italijoje, Kazachstane, Kinijoje, Lietuvoje, Moldovoje, Mongolijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rusijoje, Serbijoje, Slovakijoje, Tadžikistane, Ukrainoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Škotijoje ir kitose šalyse.
 
Arsėnij Strokovskij (Rusija) – išskirtinio talento akordeonistas, pakartojęs savo dėstytojo Sergej Osokin ( dalyvavusio mūsų festivalyje) sėkmę ir įvertinimą – restižiniame konkurse Klingentalyje (Vokietija), klavišiniu akordeonu, laimėjo pirmą vietą koncertuojančių atlikėjų kategorijoje. Jo laimėtų tarptautinių konkursų ir festivalių geografija labai plati : Suomija, Ispanija, Naujoji Zelandija, Italija, Kinija, Australija, Rusija ir kitos šalys.
 
Atlikėjus koncertuose profesionaliai pristatys Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos mokytojos D. Rimšienė ir M. Mosėnienė. Džiaugiamės ir dėkojame nuolatiniams festivalio rėmėjams UAB „Europolai“, „Gėlių fabrikui“, UAB „Novatransa“, Klaipėdos Universitetui ir kt. 
 
X tarptautinio akordeono muzikos festivalio koncertai vyks:
Spalio 21 d. Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykloje Puodžių g. 4.
Spalio 22 d., 23 d. Klaipėdos universiteto menų akademijos salėje K. Donelaičio g. 4, 
seminaras – Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykloje Puodžių g. 4.
Festivalio rengėjai tikisi klausytojų dėmesio ir sako – esame parengę Jums daug gražių muzikinių staigmenų.
 
Festivalio vadovas Robertas Užgalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *