XIX Tarptautinis akordeono festivalis VILNIUS 2016

XIX Tarptautinis akordeono festivalis VILNIUS 2016

Lapkričio 21 – 25

Šiuolaikinis akordeonas – provokuojantis, verčiantis abejoti, maištaujantis, pokštaujantis, jaudinantis ir kartais pravirkdantis. Dėl nuostabaus gebėjimo persikūnyti akordeonas vis labiau mėgstamas dabartinės publikos, blyksteli svarbiuose kultūriniuose įvykiuose ir atranda dar neišbandytas nišas. Metai iš metų tiesdamas naujus tiltus tarp stilių, epochų ir žanrų, akordeonas neištrinamai įsitvirtino šiuolaikinėje muzikoje ir klausytojams suteikia nepamirštamų potyrių, o kūrėjams – naujų impulsų. Šiandien jau retas instrumento gerbėjas akordeoną susietų tik su liaudiška muzika. Kad šis požiūris pasikeistų, tris dešimtmečius nenuilstamai dirbo Tarptautinio akordeono festivalio, Vilniuje rengiamo nuo 1986 metų, organizatoriai. Šiemet svarbiausia Lietuvoje akordeono meno šventė mini 30 metų jubiliejų ir šia proga klausytojams dovanoja du nemokamus koncertus bei šešis išskirtinius užsienio ir lietuvių atlikėjų pasirodymus.

Pirmoji dovana – tai  lapkričio 21d. 19 val. Vytauto Kasiulio dailės muziejuje vyksiantisbaroko epochos genijaus D. Scarlatti šedevrų, atliekamų  italo Giorgio Dellarole, koncertas. Specialiai senajai muzikai atlikti užsakytas akordeonas, pasižymintis ypatingu derinimu ir skambesiu, nuoseklios atlikėjo studijos senosios muzikos srityje Giorgio Dellarole interpretacijoms suteikia nepaprastos įtaigos. Šio intriguojančio projekto sėkmę liudija ne tik puikios kritikų recenzijos, bet ir pilnos klausytojų salės.

Antroji dovana – nemokamas suomių akordeonisto Mikko Luoma koncertas lapkričio 22 d.19 val. Lietuvos Muzikos  ir Teatro Akademijos Didžiojoje salėje.  Šis klasikinės bei šiuolaikinės eksperimentinės muzikos atlikėjas, nuolat pasauliui pristatantis suomių kompozitorių kūrinių premjeras, anot kritikų, „virtuozišku ir įelektrinančiu grojimu galutinai sugriauna likusius neigiamus akordeono stereotipus“.

Po šių nemokamų renginių, festivaliui įsibėgėjus, klausytojus kas vakarą pamalonins dviguba muzikos dozė:  šv. Kotrynos bažnyčioje 18:00 ir 19:30 valandomis pasirodys lietuvių ir užsienio kolektyvai. Lapkričio 23 d. 18 val. gros duetas iš Lenkijos „Duo Accosphere“, kurio nariai Alena Budzinakova ir Grzegorz Palusyra daugelio prestižinių tarptautinių konkursų laureatai – ir kaip solistai, ir kaip duetas. Šiame ansamblyje mygtukinis ir klavišinis akordeonas ne varžosi, o puikiai papildo vienas kitą ir atskleidžia faktiškai neribotas klasikinio repertuaro atlikimo galimybes.  19.30 valandą laukia unikali galimybė išvysti naujo ansamblio gimimą. Keturios itin ryškios muzikinės asmenybės Andrius Balachovičius, Donatas Bagurskas, Justina Auškelytė ir Joana Daunytė projekte  „Trumpas sujungimas“sulydys skirtingas muzikines patirtis bei smuiko, arfos, akordeono ir kontraboso garsus  į netradicinės sudėties kvartetą. Kokia muzika lydės šią avantiūrą – tebūnie paslaptis.

Lapkričio 24 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje klausytojų jausmus pakutens du labai skirtingi koncertai. 18 valandą vakarą pradės energingi atlikėjai iš Baltarusijos „Anatoly Taran Trio“, savo gaiviu ir veržliu džiazo skambesiu nunešiantys tolyn nuo pilkos kasdienybės. Jų  pasirodymas idealiai subalansuotas mėgstantiems užvedančius  cajono ritmus, įmantrius bosinės gitaros rifus ir  virtuoziškas akordeono improvizacijas, subtilią džiazo, folko ir popso dermę.

19.30 valandos koncertas bus skirtas nemirtingai A. Piazzollos muzikai ir tango poezijai. Klausytojams gerai pažįstamas ansamblis 4Tango drauge su charizmatišku dainininku Eduardo Gimenezu pasakosugningojo šokio paslaptis ir aistros gimimo istoriją. Skambės Lietuvoje retai atliekami tango revoliucionieriaus opusai ir dainos siurrealistiniais H.Ferrero bei J.L.Borgeso tekstais.

Festivalio kulminacija – paskutiniojo vakaro koncertai lapkričio 25 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje. 18 valandą  scena priklausys vienam perspektyviausių ir aktyviausių jaunosios kartos atlikėjų Tadui Motiečiui, kurio pasirodymų tyko jau ne vienas muzikos gurmanas. Nesvarbu, į kokią avantiūrą leidžiasi Tadas ir kokius akibrokštus iškrečia, tai daro su didžiule aistra ir nuoširdumu. Šiame koncerte jis gros ne tik solinius kūrinius, bet ir muzikuos drauge su įspūdingo soprano savininke Dovile Kazonaite bei klarnetistu Jonu Morkūnu. Festivalio uždarymui organizatoriai paruošė išskirtinę muzikinę puotą. 19.30 valandą nusiteikite teatrališkai– gražiąja Karmenvadinama  prancūzų dainininkė bei aktorė Annick Cisaruk ir akordeonistas David Venitucci pristatys ekspresionistiniu kabaretu dvelkiantį projektą  “LA VIE EN VRAC”, pergalingai pražygiavusį per Europos, Rusijos, Japonijos ir centrinės Amerikos scenas. Tobula muzikos ir poezijos sintezė perteikia tikro ir išgalvoto Annick gyvenimo nuotrupas, kurias žodžiais pavertė Prancūzijos scenos guru Yanowski, įkvėptas geidulingo dainininkės balso, o juos palydi džiazinis David Venitucci akordeono akompanimentas. Koncerto scena virsta mini teatru, kuriame atlikėjai išpažįsta godumą gyvenimui bei meilei ir nutrina ribas tarp šiapus ir anapus…  

Kviečiame į stilingą, aktualų ir demokratišką renginį – XIX Tarptautinį akordeono festivalį, vyksiantį lapkričio 21-25 dienomis!

Festivalio partneriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vytauto Kasiulio dailės muziejus

Koncertų erdvės :

Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30
Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos Didžioji salė,Gedimino pr.42

Vytauto Kasiulio dailės muziejus, A. Goštauto g. 1

Daugiau informacijos apie festivalį ir koncertus: www.akordeonofestivalis.lt/2016

Festivalio programa: http://www.akordeonofestivalis.lt/2016/programa

Bilietus platina: Bilietų Pasaulis http://www.bilietupasaulis.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *