Vėjų rožė. ANSAMBLIS SUBTILU-Z

Programa „Jūros pavilioti”
Atlikėjai: ansamblis „SUBTILU-Z”: Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė), Dmitrijs Mihailovs (akordeonas), Poilas Velikis (akordeonas), Vytautas Švažas (perkusija)
 
Žmonės juos vadina muzikos narais, kartu su publika nardančiais po spalvingus muzikos vandenynus. Žavisi jų sugebėjimu  atsiduoti į muzikos rankas ir ypatingai perteikti savo išgyvenimus žiūrovams. Jie tikri šio meno aistruoliai, savo atliekamą muziką padarantys įtraukiančia, pribloškiančia ir jausminga.
Instrumentinė grupė Subtilu-Z – tai keturių profesionalių muzikų grupė, savo gyvavimą pradėjusi 2005 metais. Jos pirmieji muzikantai buvo du akordeonistai, tuomet dar besimokę Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, tai Povilas Velikis ir Dmitrijs Mihailovs. Duetas supratęs, jog akordeono tembrą reikia paįvairinti kitų instrumentų skambesiais, 2007 m. pakvietė prisijungti perkusininką Vytautą Švažą, o dar po metų ir tenorinės birbynės guru – Lauryną Vaitkų.
 
Per savo gyvavimą „Subtilu-Z“ spėjo surengti du koncertinius turus per Lietuvą. Vieną koncertinį turą Norvegijoje. Dalyvavo labdaros akcijose „Gyventi negalima mirti“ (2010, 2011) ir „Išsipildymo akcijos įkvėpti“ (2011). Nuolat rengia edukacinius projektus, vienas žymiausių – „Mokomės vieni iš kitų“.
 
Nebijodami ekspermentuoti, muzikantai surengė rytinį koncertą 7.30 ryte. Grojo tokiuose festivaliuose kaip „Kristupo vasaros festivalis 2012“,  „Kristupo kalėdos 2011“, „Sostinės dienos 2010“, „Tarptautinis akordeono muzikos festivalis 2009“ Vilniuje. Grupė yra dalyvavusi tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Italijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Norvegijoje. 2008 m. XVIII Tarptautiniame akordeonistų konkurse „Citta di Lanciano“ (Italija) laimėjo I vietą; 2009 m. viename prestižiškiausių akordeono muzikos konkursų „Citta di Castelfidardo“ (Italija) ansamblių kategorijoje laimėjo III vietą ir už tai 2010 m. buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu. 2011 metais tarptautiniame akordeono muzikos konkurse „Vilnius – 2011“ laimėjo I – ąją vietą. 2011 metais laimėjo „Didžiojo muzikų parado“ žiūrovų simpatijų prizą – „Auksinį diską“.
Grupė „Subtilu-Z“ yra koncertavusi su Nacionalinės premijos laureate Asta Krikščiūnaite, džiazo dainininke Valentina Yaron.
 
Atėję į šios grupės pasirodymus tikrai nepasigailėsite, o gal net ir nustebsite, kokia įdomi ir įvairiapusiška gali būti akordeonais, tenorine birbyne ir perkusija atliekama muzika. Girdėsite B. Taylor‘o, H. Hancock‘o, D. Ellington‘o jau džiazo standartais tapusias temas, prancūziškas balades, nuostabųjį A. Piazzolla bei pačių muzikantų sukurtas kompozicijas. Jų rankose šie keli instrumentai tampa tikru orkestru, kurio dirigentais yra jie patys, savo pasirodymų metu stebinantys ne tik nepriekaištinga muzikavimo technika, improvizacija, bet ir subtiliu, išraiškingu muzikavimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *