Trio „BAccK“ kompaktinės plokštelės sutiktuvės

2013 m. lapkričio 8 d. 18.00, Vytauto Kasiulio dailės muziejus (A.Goštauto g. 1)
 
Kviečiame į koncertą – vakarą pasitikti naujos  kompaktinės plokštelės, kurios turinį išskirtinai sudaro lietuvių kompozitorių kūriniai, sukurti ir skirti veržliam jaunam trio „BAccK“.  Ansamblyje muzikuoja Irmantas Andriūnas (birbynė), Aistė Bružaitė (kanklės), Danielius Rozovas (akordeonas), o kompaktinėje ploštelėje kartu su ansambliu dar pasigirsta ir solistės Laimos Česlauskaitės balsas. Trylikoje kompaktinės plokštelės garso takelių atsispindi įvairaus amžiaus kompozitorių, įvairios apimties (vientisiniai ir cikliniai – siuitiniai) kūriniai, kuriuose lietuvių liaudies instrumentai (birbynė, kanklės) susilieja su europietiško, pietų ar šiaurės Amerikos garsinius įvaizdžius skleidžiančiu akordeonu. Tokios „sąjungos” pakerėti kompozitoriai (Arvydas Malcys, Vaida Striaupaitė – Beinarienė, Jonas Tamulionis, Egidija Medekšaitė, Giedrius Svilainis, Vytautas Germanavičius, Vidmantas Bartulis) natomis šiam ansambliui pabėrė savo girdėjimus: vienuose jų labiau atsispindi lietuviškas koloritas, kitose – prancūziškas, japoniškas ir pan.
 
Trio „BAccK“ savo koncertinę veiklą pradėjo 2004 m. Aktyvūs solinių programų rengėjai susibūrė į unikalios sudėties kamerinį ansamblį, kuriam naujus kūrinius skiria ar pritaiko lietuvių bei užsienio šalių autoriai. Kamerinio ansamblio biografijoje jau įrašytas dalyvavimas tarptautiniuose Klaipėdos ir Vilniaus akordeono muzikos festivaliuose (2008, 2010 m.), tarptautiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje „Druskomanija 2011“, XVIII tarptautiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje „Two Days & Two Nights of New Music“ Odesoje (Ukraina, 2011 m.) ir kt.
 
Pirmoji trio „BAccK“ kompaktinė plokštelė (leidėjas – VšĮ „Iš arti“), anot ansamblio sielos Aistės Bružaitės, tik atskleidžia nedidelę įvykių, sukurtų ir atliktų kūrinių panoramą, kurią kolektyvas devynis metus energetiškai spinduliuoja į Lietuvos ir užsienio koncertų sales. Artėjančio ansamblio dešimtmečio išvakarėse verta pirmiausiai pasitikti naujai įprasmintus lietuvių kompozitorių ornamentus, eskizus, miražus (…), padėkoti Kultūros rėmimo fondui už suteiktą šiai iniciatyvai paramą, o jauniems atlikėjams palinkėti ko nors gražaus…
 
Renginys nemokamas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *