Tarptautinis akordeonistų konkursas – Vilnius 2015

Mieli akordeonistai,
Džiaugiamės, kad 2015 metų pavasaris vėl kviečia akordeono muzikos mylėtojus, puoselėtojus, talentingą jaunimą, aktyvius pedagogus ir tikrus šio puikaus instrumento entuziastus į kas antrus metus vyksiantį Tarptautinį akordeonistų konkursą Vilniuje, kurio metu vyks ir tradicinis respublikinis, jau vienuoliktasis Lietuvos akordeonistų konkursas.
 
Tarptautinis akordeonistų konkursas VILNIUS 2015 skiriamas svarbiems įvykiams. 2014 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje šventėme akordeono specialybės LMTA 55 metų jubiliejų. Kitas istorinis įvykis – naujos, savarankiškos Akordeono katedros įkūrimas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
 
Ši tradicinė šventė, kurią nuo 1994 metų rengia Lietuvos akordeonistų asociacija, nuolat sukviečia į Lietuvos sostinę didžiulį būrį akordeonistų, kas antrą pavasarį turinčių puikią progą pademonstruoti savo meistriškumą varžantis mūsų konkurse. Daugeliui šis konkursas buvo gera pradžia tiek siekiant atlikėjo karjeros, tiek pedagoginio darbo aukštumų. Tikimės, kad ir ateityje Lietuvos akordeonistų konkursas daugumai bus svarbia kolegiško bendradarbiavimo bei  kūrybinių planų įgyvendinimo ašimi.
 
Konkurso formatas jau įsitvirtino. Tiek 2011, 2013 metais, tiek ir šiemetinis Vilniuje organizuojamas didelis tarptautinis konkursas yra kelių etapų. Respublikinis konkursas Vilniuje vykdomas kaip atranka į tarptautinį konkursą, su teise gauti respublikinio konkurso laureato ar diplomanto vardą.
 
Matydami kaip keičiasi, nuosekliai auga bei tobulėja akordeono mokykla Lietuvoje konkurso metu turime puikią galimybę susipažinti su akordeono meno padėtimi Lietuvoje. Lietuvos akordeono meno kompetencijas galėsime patikrinti ypatingai rimtame tarptautiniame kontekste. Konkurso dalyviai pagal amžių ir pasirinktą atlikimo žanrą suskirstyti į 12 kategorijų. Išgirsime ir solistų, ir įvairiausių sudėčių ansamblių, ir orkestrų atliekamus įvairių žanrų kūrinius. 
 
Dalyvių pasirodymus stebės ir vertins kompetentingos Jury komisijos sudarytos iš užsienio ir šalies pedagogų. Konkurso geografija ypač spalvinga. Laukiama dalyvių ir komisijos narių iš tokių šalių kaip: Suomija, Austrija, Rusija, Vokietija, Danija, Kinija, Baltarusija, Estija, Latvija, Lenkija, Ukraina, Slovakija, Italija, Prancūzija ir žinoma didelis būrys Lietuvos atstovų.
 
Nuoširdžiai linkime Jums kuo geriausios kloties besiruošiant konkursui, užsispyrimo darbe, siekiant profesinių aukštumų, bei ištvermės tiek dalyviams, tiek ir jų pedagogams. Tegul muzikos menas kelia jus visus į nenuspėjamas kultūros aukštumas. 
 
Sveikiname visus šios akordeono muzikos šventės dalyvius !!!
 
Organizatorių vardu
 
Konkurso meno vadovas
Lietuvos akordeonistų asociacijos prezidentas
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedros vedėjas
Docentas RAIMONDAS SVIACKEVIČIUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *