Sveikiname!

Šiemet, jau šešioliktąjį kartą, buvo organizuojamas tarptautinis festivalis „Rencontres Jeunes Talents“. Šis festivalis sukvietė klausytojus, pedagogus, atlikėjus ir akordeono entuziastus į nedidelį miestelį Montrond-les-Bains esantį  Prancūzijos pietuose, „Rhône Alpes“ regione. Konkursas sulaukė ypatingo dėmesio tiek iš žymiausių Prancūzijos mokyklų (sulaukta ryškiausių pedagogų ir studentų iš Paryžiaus Nacionalinės konservatorijos, prof. Jaques Mornet „CNIMA“ mokyklos) tiek iš Ispanijos, Vokietijos, Šveicarijos, Italijos, Serbijos, Rusijos, Lenkijos, Lietuvos bei tolimosios Kinijos.

 Festivalio organizacinis komitetas, glaudžiai bendradarbiaudamas tiek su akordeonistais, tiek su pianistais surengė net du konkursus – pastarasis vyko kovo 20-21 d.d., o jaunieji fortepijono talentai sužibėjo keletą dienų prieš šv. Velykas – kovo 29-30 d.d.
Jaunųjų akordeono menininkų konkursas pasižymėjo įvairiapusiškumu: klausytojai buvo stebinami ir pramoginio, ir klasikinio žanro kūrinių interpretacijomis. Dalyviai buvo suskirstyti pagal amžiaus kategorijas nuo jauniausiųjų iki vyriausiųjų. Klausytojus žavėjo atliekami prancūziškieji „varietés“ miuzetai, džiazo standartai, „swing“ ir kitokio pramoginio stiliaus kūriniai, taip pat klasikinė ir šiuolaikinė – modernioji muzika.

Pirmąjį konkurso vakarą papuošė premjera – surengtas žymios, pasaulyje pripažintos prancūzų akordeonistės Christine Rossi koncertas, kurio metu  pirmą kartą scenoje  buvo atliktas ispanų kompozitoriaus Gorka Hermosa kūrinys „Paco“ (sukurtas specialiai šiam festivaliui).

Konkurse dalyvavo ir vienintelis Lietuvą reprezentuojantis atlikėjas – tai VDU Muzikos akademijos prof. Kazio  Stonkaus klasės studentas Augustinas Rakauskas. Augustinas dalyvavo suaugusiųjų klasikinės muzikos kategorijoje „Grand Prix international“ iki 26 m. ir šioje atlikėjų sekcijoje buvo pripažintas geriausiu bei apdovanotas aukščiausia, I-ąja prizine vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *