Rugsėjo 29-30 dienomis Birštono akordeono muzikos festivalis’2017

Jau trečiasis Birštono akordeono muzikos festivalis šiemet kviečia nuspalvinti nuotaikas romantiškomis spalvomis ir nukeliauti į Paryžių kartu su atlikėjų kolektyvu, pristatančiu programą ,,Cafe de Paris“ – Chris Rubens (gitara, vokalas), Nerijus Bakula (akordeonas), Saulius Petreikis (trimitas, fleitos, vokalas), Andrius Kairys (mušamieji, perkusija), sušilti besiklausant saulėtų tango melodijų, atliekamų ansamblio 4TANGO – Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Birutė Bagdonienė (altas), Donatas Bagurskas (kontrabosas) bei nuskaidrinti rudens vakarus džiazo ir pramoginės muzikos melodijomis, besiklausant akordeonininkų Romo Morkūno ir Andrius Balachovičiaus.
 
 
Festivalio koncertai vyks:
2017 m. rugsėjo 29 d. (penktadienis) 19.30 val. Birštono Eglės sanatorijoje, Algirdo g. 22
2017 m. rugsėjo 30 d. (šeštadienis) 15.00 ir 19.00 val.  Birštono kurhauze, B. Sruogos g. 2
 
Koncertai nemokami
__________________________________________________
Festivalio programa
 
Rugsėjo 29 d., 19.30 val. Eglės sanatorija, Algirdo g. 22
 
Akordeonininko Andriaus Balachovičiaus koncertas
Andrius Balachovičius – akordeono virtuozas,  daugkartinis tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas. Akordeonininko atliekamos muzikos skalė labai plati: Nuo klasicizmo iki modernizmo. Pastaruoju metu atlikėjas koncentruoja  improvizacinės bei pramoginės  muzikos projektuose. Nuo Argentinietiško  A. Piazzollos tango iki prancūziškai svaiginančių musette pasažų. Nuo lyriškų solo akordeonui  iki trankių koncertų su KASP bigbendu.  Jo atliekamoje muzikoje pagarba džiazo tradicijai susipina su pramogine akordeono varjetė stilistika.    
 
 
Birštono kurhauzas, B. Sruogos g. 2
 
Rugsėjo 30 d. 15.00 val.
 
Akordeonininkas Romas Morkūnas
Romas Morkūnas – jaunos kartos Lietuvos akordeonistas, daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Profesionalaus atlikimo meno mokėsi Šiaulių konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Už aktyvumą, kūrybingumą ir pasiektus svarius laimėjimus tarptautiniuose konkursuose Romas Morkūnas buvo apdovanotas Ministro Pirmininko bei Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais.
2013 m. buvo išrinktas Lietuvos akordeonistų asociacijos (LAA) jaunimo sekcijos pirmininku.
Nuo 2013 metų dėsto akordeono specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Aktyviai dalyvauja Lietuvos akordeonistų koncertiniame gyvenime, tarptautiniuose festivaliuose, seminaruose, meistriškumo pamokose. Yra paruošęs solinių rečitalių, koncertuoja įvairių ansamblių sudėtyse su žinomais Lietuvos atlikėjais. Kaip solistas grojo su Šiaulių miesto bei Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto kameriniais orkestrais.
Birštono akordeono muzikos festivalyje akordeonistas atliks pramoginę bei džiazo stiliaus muziką.
Ansamblis 4TANGO
4TANGO kūrybinis kelias prasidėjo 1999 metais. Ansamblio nariai yra respublikinių konkursų laureatai ir 2002 metų tarptautinio konkurso „A.Piazzolla Music Award“ Italijoje finalininkai.
2002 metais su dainininku J.E.Gimenezu įrašė tradicinių tango dainų, o 2004-aisiais su fleitininke iš Taivano Li Ming Chen – A. Piazzollos tango kompaktinę plokštelę. 2005m. išleistas A.Piazzollos kūrinių diskas, kurį “4TANGO“ įgrojo su aktore B.Bublyte. Tais pačiais metais ansamblis paruošė ir atliko programą „Fantastiškos naktys Buenos Airėse“ su Vilniaus savivaldybės choru „Jauna muzika“.
2006 m. 4TANGO dalyvavo tarptautiniuose tango festivaliuose – pirmajame tarptautiniame Baltijos Tango festivalyje Vilniuje ir didžiausiame pasaulyje Tango festivalyje Suomijoje, Seinajoki mieste. Pastarajam festivaliui ansamblis paruošė programą su Lietuvos nacionalinės filharmonijos soliste Judita Leitaite; su ja taip pat įrašė XX amžiaus šlagerių albumą, dalyvavo festivalyje „Pax ed Bonum“.
2007m. 4TANGO pradėjo bendradarbiauti su mecosopranu Ieva Prudnikovaite, itin sėkmingą kūrybinę draugystę įamžino kompaktinėje plokštelėje „Tango del fuego“, kurioje įrašyta M.de Fallos ir A.Piazzollos muzika.
2009 m. kolektyvas paruošė dvi programas su miuziklų dainomis, kurias atlieka J.Milius ir I.Prudnikovaitė.
2012m. – projektas “Vintažinės dainos” su žymia džiazo atlikėja Neda Malūnavičiūte. 2013m. – programa „Karmen kodas“ su  Ieva Prudnikovaite, 2015 m.- „Eliziejaus kronikos“, su Eduardo Gimenez –„Ugningas meilės tango“.
2016 m. 4TANGO bendradarbiaudami su Kauno muzikinio teatro solistais atliko ispaniškų sarsuelų programą.  2017 metais su I. Prudnikovaite pristatė P. Liebersono, M. Ravelio ir M.de Fallos dainų ciklus.
 4TANGO muzikantai – LMTA absolventai: Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Birutė Bagdonienė (altas), Donatas Bagurskas (kontrabosas).
 
19.00 val.
 
CAFE DE PARIS
Gražiausių prancūziškų dainų kolekcija
Atlikėjai: CHRIS RUEBENS (gitara, vokalas)
NERIJUS BAKULA (akordeonas)
SAULIUS PETREIKIS (trimitas, fleitos, vokalas)
ANDRIUS KAIRYS (mušamieji, perkusija)
Aranžuočių autorius CHRIS RUEBENS
Jei Paryžius Jūsų svajonių miestas, o rudens spalvos atnešė romantiškas nuotaikas, šis koncertas skirtas būtent Jums!
Gitaristas, kompozitorius, vokalistas Chrisas Ruebensas atliks gražiausių prancūziškų dainų programą, kurioje netrūksta subtilios elegancijos, persmelktos neapčiuopiamo žavesio. Skambant E. Piaf, T. Dutronc, J. Brel, G. Brassens dainoms, pasijusite lyg jaukioje lauko kavinukėje Eifelio bokšto papėdėje…
 
Programoje dainos iš E. Piaf, T. Dutronc, J. Brel, G. Brassens repertuaro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *