Neužmirštamos akordeono melodijos 

Gegužės 22 d. Biržų pilyje vyks Algirdo Ločerio atminimui skirtas koncertas „Neužmirštamos akordeono melodijos”.
 
Atlikėjai:
GENADIJUS SAVKOVAS (akordeonas)
 
Dalyvauja:
TOMAS LEIBURAS (elektroninis fortepijonas)
MARIUS LEIBURAS (mušamieji)
EUGENIJUS MIKŠYS (kontrabosas) 
 
Vienas žymiausių Lietuvos akordeonininkų Genadijus Savkovas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas, meistriškumą tobulinęs Kijevo konservatorijoje. Jis vadovavo tarptautiniams meistriškumo seminarams Slovakijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, atviroms pamokoms Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje. G. Savkovas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Vilniaus Naujosios Vilnios mokyklos mokytojas ekspertas, Baltijos akordeonų kvinteto „Excelsior“ narys.
G. Savkovas koncertuoja ne tik kaip solistas, bet ir kaip įvairių ansamblių bei orkestrų dalyvis, taip pat yra grojęs su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Čiurlionio kvartetu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Nuo 1978 m. groja duetu su Eduardu Gabniu, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Akordeonininkas jau daugelį metų bendradarbiauja su pianistu ir kompozitoriumi Tomu Leiburu bei pastarojo suburtu ansambliu.
 
Gausiame Genadijaus Savkovo repertuare – ne tik originali klasikinė, romantinė muzika, bet ir populiarūs pramoginių žanrų kūriniai. Koncerto programoje skambės XX a. vidurio muzika, atskleidžianti ne tik atlikėjų meistriškumą, „gyvą“ instrumentų skambesį, bet ir persmelkta nostalgiškos nuotaikos bei puikiai pažįstamų šokių ritmų. G. Savkovas ir ansamblis atliks tango, valsų, polkų, temperamentingų Lotynų Amerikos melodijų, taip pat originalius Pietro Frosini, Boriso Tichonovo, Jurijaus Peškovo bei kitų autorių kūrinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *