Mėlynom gatvelėm

Lietuviškos estrados aukso fondas pražysta naujomis ir netikėtomis spalvomis! Grupė „Subtilu-Z“ ir operos solistė Asta Krikščiūnaitė kviečia į retro stiliaus kelionę „Mėlynom gatvelėm“, sudominsiančią įvairių kartų muzikos mėgėjus. 
 
Estradine nostalgija dvelkiančiame koncerte publika išgirs savo žanro klasikų Benjamino Gorbulskio, Teisučio Makačino, Mikalojaus Noviko, Mindaugo Tamošiūno ir Kosto Smorigino dainas, kurias originaliai aranžavo patys atlikėjai. 
 
Dalis šių kompozicijų („Vėjas man pasakė“, „Putinai“, „Paukščiai“, „Tavo mielos akys“ ir kt.) plačiai išpopuliarėjo dar sovietmečiu, o dalis jų buvo nepelnytai primirštos. Tarp tokių – naujam gyvenimui prikelta T.Makačino daina „Jūros vėjas“, kurią daugelis išgirs pirmą kartą. 
 
Visos koncerto metu skambėsiančios melodingos dainos įrašytos 2013-ųjų pabaigoje išleistoje grupės „Subtilu-Z“ ir solistės A.Krikščiūnaitės kompaktinėje plokštelėje „Mėlynom gatvelėm“. 
 
Keturių atlikėjų kamerinis ansamblis „Subtilu-Z“ išsiskiria unikalia savo sudėtimi. Du akordeonai, perkusija ir tenorinė birbynė – galima neabejoti, kad tokį neįprastą instrumentų derinį kolektyvo nariai išbandė pirmieji. Kartais jie pasineria į argentinietiškų tango sūkurį, o kartais padžiazuoja, mėgsta atlikti savo pačių kompozicijas ir vis drąsiau eksperimentuoja. 
 
„Subtilu-Z“: akordeonistai Povilas Velikis ir Dmitrijs Mihailovs, birbynininkas Laurynas Vaitkus ir perkusininkas Vytautas Švažas.
 
A.Krikščiūnaitė – viena ryškiausių Lietuvos kamerinės scenos atlikėjų, pirmą kartą save išbandanti visiškai naujame amplua. Kamerinės akademinės muzikos atlikimu labiausiai išgarsėjusio soprano repertuare apstu įvairiausių laikmečių ir stilių kūrinių, tačiau estradinių dainų melodingumu dainininkė ilgą laiką tik žavėjosi iš šalies. 
 
Nacionaline premija už savo veiklą ir vokalo kultūrą 2011 m. įvertinta atlikėja imtis naujo žanro ryžosi sutikusi entuziastingų bendraminčių būrelį. Lietuviška XX a. septintojo-devintojo dešimtmečių estrados klasika su operiniais prieskoniais – galbūt kiek ir netikėtas, tačiau ilgai tobulintas debiutinis receptas.
 
Koncertas vyks vasario 8 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.
Bilietus platina bilietai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *