Koncertas ”Improvizacija”

Birželio 2 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE
 
BSM TRIO
Mindaugas Bačkus, violončelė
Raimondas Sviackevičius, akordeonas
Vytautas Mikeliūnas, smuikas
 
BSM trio – ansamblis, kartu grojantis palyginus trumpą laiką, tačiau jau spėjęs sėkmingai pasirodyti daugybėje salių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Su šiuo trio dažnai koncertuoja žinoma dainininkė Gintarė Skėrytė ir kiti solistai. Didelio klausytojų dėmesio sulaukę muzikai teigia, kad jų pagrindiniu kūrybiniu stimulu ir varikliu yra eksperimentai bei paieškos. Apie ansamblio pasirodymus spaudos atsiliepimuose rašoma: „(…) sužavėjo muzikantų gebėjimas reaguoti į mažiausius kolegų energetinius virpesius, „gyvas“ ir išraiškingas nuolatinis dialogas. Išties įdomu buvo stebėti, o kartais gal net tapti muzikantų improvizacijų dalyviais: klausytojai turėjo progą pajusti, kaip kūryba vyksta čia pat, šią akimirką.“, – 7 meno dienos, 2008.
 
Visi trio dalyviai yra gerai žinomi kaip solistai ar įvairių kitų ansamblių nariai. Raimondas Sviackevičius ir Mindaugas Bačkus ilgą laiką reiškėsi kaip duetas, kuris dažniausiai pristatydavo originalios šiuolaikinės muzikos programas, lietuvių autorių specialiai jiems sukurtą muziką. Tačiau atlikėjai nevengdavo ir naujovių. Muzikuodami drauge jie eksperimentavo naujai pažvelgdami į kiekvieno kūrinio interpretaciją bei formą. Norėdami įrodyti jų instrumentų universalumą, šie menininkai į savo koncertinį repertuarą palaipsniui ėmė įtraukti vis daugiau įvairiausių žanrų muzikos. O kad būtų dar labiau praplėsta tembrų įvairovė, kartu muzikuoti pakvietė ir smuikininką Vytautą Mikeliūną – žinomą džiazo atlikėją, aranžuotoją bei netradicinių projektų autorių. Šio kūrybingo smuikininko dalyvavimas įnešė naujų spalvų į ansamblio skambesį, o trio programose atsirado vietos improvizacijoms bei kitiems netikėtumams.
 
Programa: C. Corea‘os, G. Gerschwino, D. Lockwoodo, M. Daviso, Á. Piazzollos, D. Brubecko, H. Mancinio ir kitų autorių džiazo temos. Improvizacijos „folk-jazz‘o“ stiliuje žydų, arabų, Balkanų ir kitų tautų liaudies dainų motyvais.
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *