Įžymusis „Terem“ kvartetas iš Sankt Peterburgo

Gruodžio 19 d. 19 val. Vilniaus Kongresų rūmų salę užlies tradicinių rusų instrumentų – mažosios domros, altinės domros, kontrabosinės balalaikos, bajano – garsai. Jau keletą kartų Lietuvoje svečiavęsis „Terem“ kvartetas iš Sankt Peterburgo lietuvių širdis vėl džiugins virtuoziškai atliekama muzika. Dvidešimt šešerius metus gyvuojantis kvartetas yra vadinamas Sankt Peterburgo vizitine kortele, gretinamas su Ermitažu, Marijos teatru ir Rusų muziejumi.
 
Maestro Gintaras Rinkevičius, ne kartą drauge koncertavęs su „Terem“ kvartetu negailėjo gerų žodžių kone visą pasaulį su koncertine programa apkeliavusiems muzikantams: „Terem“ kvarteto repertuare yra tokių aranžuočių, kurios yra kartu ir nuotaikingos, ir profesionalios. Jų muzika yra gan sudėtinga ir jiems akomponuoti nėra paprasta, nes kvarteto interpretacija labai laisva ir itin virtuoziška“, – sakė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas.
 
Viešosios įstaigos „Ambra Vox“ vadovė bei koncertų Užutrakio dvare organizatorė Rūta Banevičienė pasakojo, kad tai, ką ji išgirdo viename iš „Terem“ koncertų, viršijo bet kokius lūkesčius: „Tiesą pasakius, į koncertą ėjau su tam tikra abejone – ar gali šie instrumentai „užpildyti“ koncertų salę, kaip įmanoma jais atlikti ne vien liaudies melodijas. Buvau sužavėta, o kartu ir labai nustebus. Juk Lietuvoje balalaika nėra populiarus instrumentas, tad prieš koncertą įsivaizduoti jos galimybes buvo sunkoka“, – įspūdžiais dalijosi R. Banevičienė.
 
Kai Oskarą pelnęs rusų režisierius Sergejus Michalkovas norėjo nustebinti išrankią Kanų kino festivalio publiką, jis pasikvietė „Terem“ kvartetą. Kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas norėjo parodyti Vokietijos kancleriui Gerhard Schroeder’iui tikrus Rusijos muzikantus, jis pasikvietė „Terem“ kvartetą. Kai 120000 piligrimų iš viso pasaulio atvyko į Vatikaną pasveikinti Popiežiaus ir Motinos Teresės, „Terem“ kvartetas ten atstovavo rusų nacionalinei kultūrai.
 
„Terem“ kvartetas į Lietuvą šiais metais atvyksta su nauja programa. Ankstesniais metais lietuvių publiką stebinusi originaliomis transkripcijomis ir paradoksaliomis fantazijomis Bacho, Mocarto, Rosinio, Bizė, Rimskio-Korsakovo, Čaikovskio, Ščedrino, Piacolos (Piazzolla), Rotos ir kitų kompozitorių kūrinių temomis, šįkart simpatijas bandys pelnyti atlikdama kūrinius iš vyresniajai kartai gerai žinomų, jaunystę primenančių kino filmų „Nesugaunamieji keršytojai“, „Sanikovo žemė“, „Nepaprastas stebuklas“, „Soliaris“, „Septyniolika pavasario akimirkų“, „Amarkordas“, „Aštuoni su puse“, „Vyras ir moteris“, „Misija neįmanoma“ ir daugelio kitų.
 
Kvarteto svetainė: http://terem-quartet.ru/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *