Išėjo Maestro…

Išėjo Maestro… 2012 m. gegužės 26 d. mirties šmėkla pasibeldė į Gargždų muzikos mokyklos mokytojo Aleksandro Vaidoto Steponavičiaus namus. Jis išėjo pro duris, kurios veriasi tik į vieną pusę, iš kur atgal nebegrįžtama. Iškeliavo Anapilin, palikdamas artimuosius, mokinius, kolegas, ir aibę nuveiktų ir pradėtų darbų.

Vaidotas gimė 1937 m. Šiauliuose karininko šeimoje. Karo audros išblaškė šeimą. Mama dingo be žinios, tevas emigravo į Kanadą. Vaidotas su sese liko Šilalėje pas senelius. Čia jis pradėjo lankyti mokyklą, čia prabėgo skurdi pokario metų vaikystė. Baigęs septynias klases, pradėjo dirbti, po to karinė tarnyba. Grįžęs įstojo į Vilniaus Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą, chorinio dirigavimo specialybę. Baigęs 1961 metais pradėjo dirbti Kretingos, vėliau Palangos muzikos mokyklose. Nuo 1975 metų – Gargždų muzikos mokyklos mokytojas.

Mokytojas Steponavičius – akordeonistų orkestro riteris, atidavęs visą savo gyvenimą akordeono muzikai. Turėdamas didžiulį pedagoginį talentą ir lanksčią chorvedžio dvasią, subūrė orkestrą, mokė kūrybinio polėkio, emocinio ieškojimo, muzikavimo džiaugsmo. Orkestras buvo visas jo gyvenimas. Dalyvauta visose Dainų šventėse, laimėtos pirmos vietos visuose dalyvautuose konkursuose. Iki paskutinės savo gyvenimo minutės jis rūpinosi ir domėjosi orkestru, sekė pasiruošimą Dainų šventei. Net sunkiai sirgdamas, vienoje iš paskutinių repeticijų dirigavo Ave Marija..tai paskutinis kūrinys, kurį savo Vadovui atliko orkestras atsisveikinant.

Išėjo Maestro.. tačiau šviesi jo asmenybė liks mūsų atmintyje amžinai. Nematomos, tačiau nenutraukiamos stygos sies mus ir mūsų kraštą su Juo, kur Jis bebūtų. Net ir ten, dausose, diriguojant angelų orkestrui..
Sudie, Maestro..

Gargždų muzikos mokyklos bendruomenė
Klaipėdos rajono švietimo skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *