Birštono akordeono muzikos festivalis 2015

Šiemet pirmasis Birštono akordeono muzikos festivalis kviečia akordeono mylėtojus pasiklausyti pramoginės muzikos – nuo prancūziškų musette stiliaus kūrinių iki modernaus džiazo, nuo virtuoziškų pjesių akordeonui iki melodingų baladžių. Savo atliekama muzika festivalyje dalinsis akordeonininkai Andrius Šimkus, Martynas Norvilas, Žygimantas Laurinavičius, lengvosios muzikos ansamblio Nostalgijaatlikėjai Gintaras Mameniškis (akordeonas) ir Viktorija Gurskytė (smuikas), Nerijaus Bakulos (akordeonas) ir Tado Dešuko (smuikas) duetas bei Birštono pramoginės muzikos ansamblio Solo Pliusatlikėjai ir festivalio sumanytojai Algimantas Jazbutis (akordeonas) ir Jūratė Jazbutytė (smuikas). Festivalio koncertai vyks spalio 10 d. 16 val. ir 19 val. Birštono kurhauze (B. Sruogos g. 2). Įėjimas nemokamas. 

Daugiau informacijos: www.birstonokultura.lt

Birštono akordeono muzikos festivalis 2015

Birštono kurhauze, B. Sruogos g. 2

 

Koncertas 16 val.

Pramoginės muzikos grupė Solo Plius

Pramoginės muzikos grupė Solo Plius susikūrė 2007 m. Šiuo metu grupės sudėtį sudaro Algimantas Jazbutis (akordeonas), Jūratė Jazbutytė (smuikas) ir Povilas Juozaitis (vokalas, gitara). Birštono akordeono muzikos festivalyje grupė pristatys instrumentinę pramoginės muzikos programą akordeonui ir smuikui. A. Jazbutis jau 30 metų aktyviai populiarina šį muzikos žanrą – nuo 1985 m. pasirodymų tarptautiniuose akordeono muzikos festivaliuose, įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, iki šių metų paties akordeonininko inicijuoto Birštono akordeono muzikos festivalio. A. Jazbučio atliekama akordeono muzika dar 1985 m. Lietuvoje suskambo naujai – su saksafonų bei ritmo grupe. Šiandien  šį orkestrą atstoja Algimanto puikiai įvaldytas naujos kartos skaitmeninis akordeonas. 2013 m. A. Jazbučio muzikinis atlikimas buvo puikiai įvertinas ir konkurse-festivalyje Val Tidone Italijoje. Tais pačiais metais gražiausios A. Jazbučio atliekamos melodijos akordeonui įrašytos kompaktinėje plokštelėje Bus Ride.

Andrius Šimkus

Andrius Šimkus akordeonininko kelią pradėjo Telšių muzikos mokykloje. Vėliau muzikos studijas tęsė Vilniaus konservatorijoje. 2006 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo magistro laipsnį. A. Šimkus dar studijuodamas akademijoje su įvairiais ansambliais dalyvavo respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose, kuriuose pelnė ne vieną diplomanto ar laureato vardą. 2004 m. Italijoje Lanziano mieste vykusiame akordeonininkų konkurse pelnė laureato vardą ir solistų kategorijoje. Po studijų akordeonininkas pradėjo koncertinę veiklą kartu su smuikininke Irena Belickiene. A. Šimkus pramoginę džiazo stiliaus bei įvairių autorių prancūzišką muziką atlieka skaitmeniniu akordeonu Roland. Birštono akordeono muzikos festivalyje atlikėjas pristatys solo pramoginės akordeono muzikos programą.

Lengvosios muzikos ansamblis Nostalgija

Lengvosios muzikos ansamblis Nostalgija susikūrė 1999 m. Ansamblio nariai Gintaras Mameniškis (akordeonas) ir Viktorija Gurskytė (smuikas)  tuo metu buvo pirmieji Lietuvoje klasikinės muzikos  atlikėjai, sukūrę tokios sudėties ansamblį, garsinusį Lietuvą ir užsienyje. Būtent 1999 m. Vokietijoje vykusiame prestižiniame Klingenthalio konkurse duetas iškovojo laureatų vardus. Abu atlikėjai – Lietuvos muzikos ir teatro  akademijos absolventai, kurių interpretuotą klasikinį repertuarą gerai įvertino ne vieno konkurso žiuri. Tačiau pagrindinė muzikantų kūrybos kryptis – lengvoji pramoginė muzika. Atlikėjų muzika įrašyta Lietuvos radijo ir televizijos studijoje, išleistos kompaktinės plokštelės Apkabink mane, Smuikuoja Viktorija, Juodi drugeliai, Vakarais, Nostalgija ir Visada mano širdyje. Muzikantai su pasisekimu koncertavo Šveicarijoje ir Vokietijoje bei įvairiuose renginiuose Lietuvoje.

 

Koncertas 19 val.

Martynas Norvilas

Muzikinį kelią M. Norvilas pradėjo Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Vėliau mokėsi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, o 2006 m. įgijo magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Martynas yra prestižinių tarptautinių konkursų, tokių kaip „The International Accordion Competition Sanok“ (Lenkija), „The International Accordion Competition Klingenthal“ (Vokietija), „Citta di Castelfidardo“ (Italija), „Pianello Val Tidone“ (Italija), „Citta di Montese“ (Italija), „Coupe Mondiale” (Slovakija – Vengrija) laureatas bei diplomantas. Atlikėjo koncertinė patirtis turtinga ne tik pasirodymais Lietuvoje, bet ir užsienyje. Už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose ir indėlį populiarinant akordeono muziką, buvo apdovanotas Lietuvos respublikos prezidentų padėkos raštais. Dabartinė  Martyno muzikinė kryptis –  prancūziška, džiazo stiliaus, pramoginė muzika.

Žygimantas Laurinavičius

Žygimantas Laurinavičius – Stasio Šimkaus konservatorijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (tuometinė Lietuvos valstybinė konservatorija) absolventas.  Atlikėjas turi turtingą koncertinę patirtį užsienio valstybėse – Vokietijoje, Kanadoje, JAV, Italijoje, Latvijoje, Rusijoje ir kt. Tačiau daug koncertuoja ir Lietuvoje – kaip solistas ar įvairios sudėties projektuose kartu  su tokias atlikėjais kaip P. Vyšniauskas,        S. Januška, S. Šiaučiulis, A. Širvinskaitė, L. Mondeikaitė, J. Staniulis ir kt. Akordeonininko muzikinis repertuaras apima ne tik klasikinę muziką, bet ir 20-ojo amžiaus lengvąją pramoginę  muziką – tai ir prancūziški musette stiliaus valsai, tango, džiazinės kompozicijos, melodijos iš kino filmų.

Nerijus Bakula ir Tadas Dešukas DUO

Nerijus Bakula (akordeonas) ir Tadas Dešukas (smuikas) įvairiuose projektuose kartu su kitais muzikais pasirodo jau keletą metų, tačiau nuo 2015 m. jie skiria daug dėmesio savo, kaip dueto, veiklai. Kuria savitą muzikinę atmosferą, garsą, improvizacijas. Dueto repertuaras labai įvairus – nuo tradicinio iki modernaus džiazo, gipsy, world bei musette stiliaus muzikos. Nuo techniškiausių pjesių iki nuostabių akordeono ir smuiko baladžių, kurios atliekamos šių muzikų visada skamba ypatingai ir nepalieka abejingų koncertų salėse. Duetas keliauja ir klasikos keliais, atlikdamas populiariosios klasikos šedevrus. Dueto išskirtinumas – universalumas ir platus žvilgsnis į atliekamą muziką, puiki grojimo technika ir meilė scenai bei savo klausytojams.

Įėjimas į festivalio koncertus nemokamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *