Festivalis „LINKSMASIS AKORDEONAS“ gyvuoja nuo 1997 metų, į Šiaulius kas antri metai sukviesdamas muzikantus akordeonistus. Organizuoti I–ąjį lengvosios akordeono muzikos festivalį Šiaulių konservatorijos pedagogus paskatino didelis noras bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis, bendraminčiais, dalintis savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Festivalio pavadinimą nulėmė mūsų regiono klausytojų interesai, jų poreikiai, mūsų noras būti jiems reikalingais.
I – ame festivalyje „Linksmasis akordeonas“ dalyvavo tik Šiaulių krašto muzikos mokyklų akordeonistai ir Klaipėdos Universiteto menų fakulteto docentė V. Kaknavičiūtė, vyko muzikos mokyklų akordeono ansamblių paradas, kuris ir tapo tradiciniu kiekvieno festivalio renginiu
Po dviejų metų festivalis sukvietė jau didesnį būrį akordeonistų iš visos Lietuvos, jo metu vyko seminaras ir svečių koncertai. III-as festivalis peraugo į tarptautinį renginį. Jame dalyvavo akordeonistai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Italijos, jo metu vyko ir jaunųjų atlikėjų konkursas. Kiekvienais metais festivalis žengė vis plačiau ir plačiau, įgaudamas vis naujų spalvų. Taip įvyko IV, V, VI festivaliai.
VII tarptautinis festivalis subūrė visų Šiaulių krašto muzikos mokyklų auklėtinius, sulaukėme svečių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų. Mūsų festivalyje dalyvavo atlikėjai ir jaunieji akordeonistai iš Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Rusijos, o mūsų absolventas M. Levickis atstovavo ne tik Šiaulius, bet ir Londono Karališkąją Muzikos Akademiją.
Festivalį pradėjome šv. mišiomis Šiaulių Petro ir Pauliaus katedroje, kurios buvo aukotos mūsų mokytojai docentei Zitai Abromavičiūtei. Čia vyko ir atidarymo koncertas. Festivalį globojo Šiaulių Vyskupas Eugenijus Bartulis. Atidarymo koncerte grojo jungtinis Šiaulių konservatorijos ir Šiaulių krašto muzikos mokyklų akordeono mokytojų orkestras. Jame grojo virš keturiasdešimties akordeonistų. Visi jie – Šiaulių konservatorijos absolventai. Pilnutėlė susikaupusių klausytojų baltoji Šiaulių katedra – tai įrodymas, jog akordeono muzika reikalinga mūsų miesto žmonėms, kad ji Šiauliuose ne tik skamba, bet ir skambės, kartu tai ir pažadas mūsų Mokytojai, kad mes tęsime jos pradėtus darbus.
Festivalio naujovė – premjera, specialiai šiam festivaliui užsakytas šiauliečio kompozitoriaus Algirdo Bružo koncertas dviems akordeonams ir kameriniam orkestrui “Pušų šešėliai”, kurį baigiamojo koncerto metu Šiaulių filharmonijos salėje atliko Martynas Levickis (Šiauliai-Londonas) ir Simona Šukytė (Šiauliai), bei Šiaulių miesto kamerinis orkestras (vadovas Borisas Traubas, dirigentas Jonas Janulevičius).
Festivalio metu vyko tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas, tradicinis ansamblių paradas, svečių koncertai ne tik Šiauliuose, bet ir Kelmėje, Kuršėnuose, Mažeikiuose, Žagarėje, mokinių projektai, seminarai Šiauliuose ir Kelmėje.
Festivalio renginiai visur buvo labai šiltai sutikti, juos organizavo puiki komanda – visa mūsų šeima, kurią sudaro ir mokytojai, ir mokiniai, ir tėvai, ir klausytojai, ir rėmėjai, ir globėjai
2010 metais įvyko VIII-asis festivalis-konkursas, jo tikslas – akordeono muzikos populiarinimas, jaunųjų talentų ugdymas, tarptautinių kultūrinių ryšių plėtojimas, Lietuvos vardo garsinimas. Jo programa jungė Lietuvos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos atlikėjų koncertus, dalyvavo jungtinis Šiaulių konservatorijos ir Šiaulių krašto mokytojų akordeonų orkestras. Festivalio metu vyko tarptautinis jaunųjų atlikėjų pramoginės muzikos konkursas, seminarai.
Festivalio naujovė – tarptautinio akordeonistų orkestro „Baltijos Tremolo“ koncertai. Šis kolektyvas jungia Lietuvos, Latvijos, ir Estijos akordeonistus, susibūrė Parnu miesto akordeonistų orkestro „Tremolo“ pagrindu. Kolektyvas paruošė dvi skirtingas programas ir jas pristatė Šiaulių miesto ir Šiaulių krašto klausytojams. Vėliau šio kolektyvo koncertiniai turai vyko Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje. Šiais metais orkestras dalyvavo tarptautiniame konkurse „Citta di Lanciano“ Italijoje ir laimėjo Grand Prix. VIII festivalio „Linksmasis akordeonas“ renginiai vyko Joniškyje, Mažeikiuose, Šiauliuose. Įvairiose salėse skambėjo sakralinė, originali, įvairių epochų, įvairių žanrų ir tautų muzika. Ją atliko solistai, įvairios sudėties ansambliai ir orkestrai.
IX tarptautinio festivalio–konkurso „Linksmasis akordeonas“ rengėjai džiaugiasi turėję daug bendraminčių, kurie sutiko būti festivalio partneriais ir organizuojant renginį , ir rengiant jo meninę programą. Festivalio tikslas buvo, kad akordeonas skambėtų drauge su kitais instrumentais, drauge su kitais puikiais miesto kolektyvais. Akordeonistai muzikavo kartu su berniukų choru „Dagilėlis“ festivalio atidarymo koncerte. Baigiamajame koncerte mūsų absolventai turėjo galimybę groti su miesto kameriniu orkestru. Mes džiaugiamės, kad festivalyje mūsų absolventai ne tik grojo, bet ir dalyvavo konkurse su savo mokiniais. Jie aktyviai dalyvavo ir organizuojant renginį, buvo festivalio rėmėjais. Miesto klausytojai ir festivalio dalyviai turėjo galimybę mėgautis puikių atlikėjų iš Ukrainos Boriso Mirončiuko ir Artiomo Nyžnyk muzikavimu. Jų programoje skambėjo originali, lengvoji ir klasikinė muzika pritaikyta akordeonui.
Šiuo metu mes gyvename X tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ nuotaikomis. Jubiliejinis renginys žada būti tikrai įdomus. Jo koncertai vyks nuo rugpjūčio 29-os iki lapkričio 22-os dienos. Bendradarbiausime su Šiaulių miesto kolektyvais: chorais „Atžalynas“, „Dagilėlis“, kameriniu orkestru, aktore Nomeda Bėčiūte, mums koncertuos akordeonistas iš Ukrainos V. Zubickis kartu su Čiurlionio kvartetu, ne viename koncerte dalyvaus M. Levickis, girdėsime ansamblius „Chillout“, „Subtilu-Z“, „4 tango“, „Mozaika“. Koncertus ves mūsų festivalio koncertų koordinatorė Raimonda Sližienė. Festivalio metu vyks jaunųjų atlikėjų konkursas, tradicinis ansamblių paradas “Crazy accordion“, koncertuos tarptautinis akordeonistų orkestras „Batic tremolo“.
Festivalio organizatoriai nuoširdžiai sveikina festivalio dalyvius ir svečius, linki geros nuotaikos ir sėkmės, tiki, kad joks sunkmetis nesužlugdys mūsų planų, kad festivalis gyvuos ir bus tikrai nuotaikingas, kad mūsų krašto jaunimas muzikuos ir turės galimybę bendrauti ir realizuoti savo kūrybinius sumanymus. Mes mylime savo instrumentą ir norime parodyti savo klausytojams, kuo daugiau jo galimybių, mes norime dar kartą parodyti, kad tai yra instrumentas, kuriuo galima atlikti įvairią muziką ir, kad ji gali skambėti įvairiose salėse.
Daugiau apie festivalį skaitykite čia: www.linksmasisakordeonas.lt