Viktor Gridin

Viktoras Gridinas (Viktor Gridin) – rusų kompozitorius bei bajanistas. Gimė 1943m. viename iš Kursko regiono miestelių. 1962m. baigė bajano klasę Maskvos muzikos mokykloje. Vėliau mokinosi Maskvos Gnesinų muzikos institute.

Iškart po muzikos mokyklos Gridinas buvo pakviestas kaip solistas prisijungti prie Maskvos radijo simfoninio orkestro. 1968 – 1975m. grojo Sovietų armijos „Raudonosios vėliavos dainos ir šokio ansamblyje. Su šiuo kolektyvu Gridinas koncertuodavo įvairiose pasaulio scenose. Grodamas ansamblyje susipažino su žymia dainininke Lyudmilla Zykina, kuri jį pakvietė kartu dirbti Rusijos folkloro ansamblyje „Rusija“. Jiedu buvo neatskiriami tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime – Viktoras vedė 14 metų vyresnę Liudmilą. Ši santuoka nutrūko po 17 metų kuomet Gridinas ją paliko dėl kitos moters.

1976 – 1993m. grodamas ansamblyje „Rusija“ patyrė tikrą muzikinio suklestėjimo laikotarpį – atsiskleidė kaip puikus atlikėjas, dainų rašytojas bei dirigentas.

Kompozicijos, kurias sukūrė ir atliko su ansambliu „Rusija“, bendrai atspindi jo kūrybos bruožus. Savo darbuose Gridinas sukūrė nepaprasto gyvybingumo pojūtį. Kompozicijose jis jungė skirtingus balsus bei komplikuotą faktūrą ir, lyg dar pasunkindamas muzikines užduotis, mėgdavo visa tai vainikuoti greitu tempu.

Rusijoje Viktoras Gridinas pelnytai yra laikomas žmogumi legenda.

Mirė 1998m. Maskvoje.

 

Viktor Gridin kompozicijos bajanui:

Happy round dance
Rassypuha
Utushka lugovaya (Meadow duckling)
Kossak Variations
Gypsy rhapsody
March round dance
Sparkling shooting stars
At the arena
Variations on „Ivushka” from Ponomarenko
Variations on „The waves of the Danube” from Ivanovici
Trilling