Sergey Voytenko

Sergey Voytenko – akordeonistas atlikėjas ir kompozitorius iš Samaros miesto Rusijoje. Jo, visų pirma kaip atlikėjo, talentas atskleidžia galimybes vis kitaip atrasti akordeoną tiek techniškumo lygmenyje, tiek muzikinės melodijos plėtojime.

Savo muzikinius mokslus pradėjo būdamas 7 metų. Iš pradžių jis mokinosi muzikos mokykloje ir koledže, paskui studijas tęsė pedagoginio universiteto muzikinių instrumentų fakultete, o 1999m. pabaigė magistro studijas Rusijos muzikos akademijoje.

Neabejotinas muzikinis talentas, gebėjimas pilnai atsiduoti savajam darbui bei pačio Sergey Voytenko ambicingumas itin prisideda kuriant neįprastai subtilias bei kupinas melodinių linijų kompozicijas, kuriose susijungia europietiškas stilius ir rusiškas virtuoziškumas, reikalaujantys iš atlikėjo aukšto techninio pasiruošimo.

Jis laimėjo 11 tarptautinių konkursų Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje. Voytenko kūriniai yra publikuojami Serbijoje, Kroatijoje, Slovėnijoje, Makedonijoje, Vokietijoje. Konkursų dalyviai ir kiti akordeono muzikos atlikėjai iš viso pasaulio dažnai įtraukia jo kompozicijas „Revelation“ ir „The February Sketches“ į savo muzikinį repertuarą.

Sergey Voytenko yra ne tik talentingas atlikėjas bei kompozitorius, tačiau ir prodiuseris, daugelio įdomių muzikinių projektų  organizatorius bei įkvėpėjas: tarptautinis festivalis „Tegyvuoja bajanas!” („Vivat bajan!”), Metinis Mokymas (Annual Training) vaikams ir mokytojams iš Samaros apskrities geriausiose Europos muzikos mokyklose, organizuoja respublikinį konkursą „Volga“ jauniesiems akordeonistams.

Pasauliniu mastu jis suformavo keletą muzikinių grupių: žymųjį duetą, kuriame groja ir jis pats, „Bayan Mix“ (nuo 2005m.), žavių akordeonisčių grupę „Nuotakos“ („Brides“) (nuo 2009m.), grupę, grojančią naujajame džiazo ir folkloro motyvais paremtame stiliuje, „Matrehka“ (nuo 2009m.), jaunųjų akordeonistų grupę „Kinder Mix“ (nuo 2010m.).

Sergey Voytenko indėlis akordeono muzikos Rusijoje vystymesi neliko neįvertintas. 2010m. jis buvo apdovanotas prestižiniu Rusijos valstybiniu apdovanojimu – sidabro medaliu už nuopelnus tėvynei. 2011m. jis buvo išrinktas tarpregioninės rusų akordeonistų asociacijos viceprezidentu.