Franck Angelis

Frankas Andželis (Franck Angelis) – prancūzų kompozitorius, gimęs 1962m. Yra laikomas vienu ryškiausių moderniosios akordeono muzikos kūrėjų. Jis taip pat kaip solistas yra laimėjęs ir keletą tarptautinių akordeono konkursų – 1979m. The Gran Prix bei 1981m. Trofée Mondiale. Kaip kompozitorius jis yra dalyvavęs keliuose kūrybiniuose projektuose, o kaip atlikėjas įrašė ir keletą garso takelių filmams.

Franko kaip kompozicijų akordeonui kūrėjo karjera prasidėjo, kai jo sukurtas kūrinys „Boite à Rythme“ buvo atliktas ir laimėjo tarptautiniame akordeonistų konkurse Klingentalyje Vokietijoje. „Boite à Rythme“ yra labai moderni ir techniška kompozicija su tam tikromis džiazo intonacijomis.

Kaip kompozitoriui jam didžiulės įtakos turėjo rusų akordeono mokykla bei kelių jo mėgstamiausių kompozitorių kūryba – tai Vladislavas Zolotariovas (Vladislav Zolotaryov) ir Sofija Gubaidulina , kurie drauge su kitais puikiai žinomais kompozitoriais padėjo iškelti akordeono muzikinės literatūros lygį. Dabar Angelis bando pats įdėti indėlį į akordeono pasaulį. Savo kompozicijose jis stengiasi įprasminti naują bei originalų modernųjį stilių.

Andželio kūriniai reikalauja iš atlikėjo virtuoziškumo, ekspresyvumo, jautrumo atliekamai muzikai. Jo darbai atskleidžia kompozitoriaus kūrybinį genijų. 

Franko kompozicijų galima aptikti ryškiausių pasaulio akordeonistų programose, tokių kaip Aleksandras Skliarovas (Alexander Skliarov), Romanas Jbanovas (Roman Jbanov), Petaro Mariko (Petar Maric) ir daugelio kitų.

Frankas Andželis buvo daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų komisijos nariu, pavyzdžiui Trophée Mondiale, Castelfidardo, Coupe Mondiale.

 

Franko Andželio kūriniai:

Suite de concert
Romance
Intérieur
Boite à Rythm
Etude
Amalgame
Hommage à Paco

Impasse:

1.      Allegro Ritmico

2.      Andante Dolorosa

3.      Adagio Sostenuto

4.      Vivace Finale

Nocturne
Toccata
Haïti
Comastor