Mėlynom gatvelėm (2013)

Lietuviškos estrados korifėjų kūrybai neabejingos įvairios kartos. Vieniems jų dainos kelia nostalgiškus prisiminimus, kitiems – lengvą nuostabą ir šypseną, ilgainiui virstančią neblėstančia simpatija. Labai panašių aplinkybių dėka ir gimė projektas „Mėlynom gatvelėm“: estradine nostalgija dvelkiantis, tačiau gana drąsus eksperimentas, suvienijęs skirtingų muzikos žanrų atlikėjus.
 
Jūsų rankose – trečioji ansamblio „Subtilu-Z“ kompaktinė plokštelė, šį kartą įrašyta kartu su viena ryškiausių Lietuvos kamerinės scenos vokalisčių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Asta Krikščiūnaite. Menininkai kartu naujai pažvelgia į XX a. septintojo-devintojo dešimtmečių lietuviškos estrados aukso fondą – melodingas Benjamino Gorbulskio, Teisučio Makačino, Mikalojaus Noviko, Mindaugo Tamošiūno ir Kosto Smorigino dainas. 
 
Dalis šių kompozicijų plačiai išpopuliarėjo dar sovietmečiu ir tapo tikra savo žanro klasika, o dalis jų buvo nepelnytai primirštos. Tarp tokių – T.Makačino daina „Jūros vėjas“, pasak paties kompozitoriaus apskritai įrašyta pirmą kartą.
 
Galite įsitaisyti prie židinio, galite ir prie automobilio vairo – šios dainos ir jų tekstai iš tikrųjų niekam neįpareigoja. Nors nuo jų sukūrimo prabėgo jau daugiau nei kelios dešimtys įvairiausių įvykių kupinų metų, kažkur ant senos palangės iki šiol žydi kaktusai, kažkam vėjas pašnibžda mylimosios vardą, kažkas susitinka prie baltai žydinčių putinų, o paukščiai nuolat išskrenda link dausų ir vėl sugrįžta… 
 
Originalios pačių atlikėjų aranžuotės ir netradicinis požiūris į lietuvišką estradą –pasivaikščioti kviečia lyg ir gerai pažįstamos, tačiau šiek tiek pasikeitusios „Mėlynos gatvelės“!
 
Elektroninę albumo versiją Jūs galite įsigyti čia.