Yulia Amerikova

Yulia Amerikova – rusų akordeonistė. Gimė 1980m. Maskvoje. Būdama septynerių pradėjo lankyti muzikos mokyklą kur grojo mygtukiniu akordeonu. 1995m. baigė ją jau valdydama klavišinį akordeoną. 1999m. Yulia baigė mokslus Gnesino muzikos kolegijoje.

1999 – 2004m. studijavo tiek mygtukinį, tiek klavišinį akordeoną Gnesino muzikos akademijoje Maskvoje pas itin žymią akordeono pasaulio figūrą profesorių Viačeslavą Semionovą.

Yulia Amerikova yra netik puiki akordeonistė, bet ir kūrinių aranžuotoja. Ji laimėjo aranžuočių, skirtų Rusijos liaudies instrumentų orkestrui, konkursą. Jos transkripcijas atlieka geriausi liaudies instrumentų orkestrai – „Ossipov“ orkestras, Rusijos televizijos ir radijo orkestras.

2003m. pradėjo groti akordeonų duete „Una Sinistra“ su daugelio konkursų laimėtoju Alexander Selimanov. 2008m. šis ansamblis laimėjo „Coupe Mondiale“ konkurse.

 

 

Dueto „Una Sinistra“ atliekamos kompozicijos:

J. Wojtarowicz – „Little Story“

A. Piazzolla – „Meditango“

G. Hermosa – „Anantango“

F. Couperin – „La Juillet“

V. Semionov – „Don Rhapsody“

Motion Trio – „Libertin“

Yulia yra įvairių akordeono muzikos renginių dalyvė: tarptautinis akordeono festivalis „Bajanas ir bajanistai“ (Maskva), „Sata Hame Soi“ (Suomija), „Spoleto pavasario festivalis“ (Italija), „Jaunieji Rusijos talentai“, „Rendezvous“ (Maskva) ir t.t.

Amerikova yra surengusi daug koncertų bei meistriškumo kursų daugelyje Rusijos miestų taip pat Italijoje, Suomijoje, Slovakijoje ir Nyderlanduose.

2003 – 2006m. Yulia mokino groti akordeonu Gnesino muzikos kolegijoje. Dabar ji veda meistriškumo kursus mokiniams bei studentams įvairiose meno mokyklose.

Yra buvusi „Coupe Mondiale“, „Trophee Mondiale“ ir kitų konkursų komisijos nare. Dalyvauja organizuojant įvairius konkursus ir koncertus. Taip pat Yulia domisi žurnalistika. Rašo analitinius straipsnius, yra internetinės akordeono naujienų svetainės redaktorė (www.accordionrussia.com) ir bendradarbiauja su Accordion Worldwide (www.accordions.com).