Romano Viazzani

Romano Viazzani – akordeonistas bei kompozitorius, gyvenantis Londone Didžiojoje Britanijoje. Kaip atlikėjas jis koncertuoja kaip solistas, jungiasi prie įvairių ansamblių, orkestrų, demonstruoja pirmuosius skaitmeninius akordeonus Roland ir t.t. Taip pat jis yra akordeono mokytojas, kuris noriai siūlo savo pedagogines paslaugas visiems gyvenantiems Londone arba tiesiog atvykusiems į šį miestą (kiekvienas norintis gali jam rašyti). Kaip kompozitorius jis sukūrė nemažai kūrinių. Ryškiausias iš jų koncertas akordeonui ir orkestrui, kurį atliko 2001m. kartu su BBC orkestru Londono akordeono festivalyje.

2002 – 2007m. laikotarpyje Viazzani grojo pelniusiame šlovę „The Orient House“ ansamblyje. 2003m. grupė BBC džiazo apdovanojimuose pelnė prizą už geriausią albumą, 2004m. – už geriausią grupę, 2005m. – už išleistą albumą. Kartu koncertavo Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Airijoje, Graikijoje ir Rumunijoje.

2007m. Romano išleido 3 solinius albumus: „Piazzolla – Angel Suite/ Bobic – Liturgical Suite“, „Viazzani takes Stok“ ir „Encore“.

„Romano Viazzani Ansamblis“ tai tam tikras naujas projektas, kuris į vieną būrį sujungė muzikantus iš įvairių šalių. Jų repertuare ne tik Piazzolla, bet ir kitų tango kompozitorių kūriniai, taip pat įvairios panašaus stiliaus kompozicijos bei jų sąstatą atitinkantys darbai. Ansamblio nariai: Simon Mulligan – fortepijonas, Yaron Stavi – kontrabosas, Melody Castelarri – vokalas ir, be abejo, pats Romano Viazzani – akordeonas. Kolektyvas surengė sėkmingus pasirodymus Aberdyne bei Milane.