Grayson Masefield

Grayson Masefield – akordeonistas iš Naujosios Zelandijos. 2009m. jis buvo pirmasis, kuris „Coupe Mondiale“ konkurse laimėjo dvejose kategorijose. Tais pačiais metais jis taip pat laimėjo ir nemažai kitų konkursų Europoje. 2010m. Grayson laimėjo „Trophee Mondiale“ konkurse ir po jo pasitraukė iš konkursinio gyvenimo. Vietoj to jis buvo išrinktas į tarptautinės akordeonistų konfederacijos muzikinį komitetą.

Grayson Masefield gimė 1987m. Auklande Naujojoje Zelandijoje akordeonistų tėvų šeimoje. Jo muzikinė karjera prasidėjo, kai jam buvo treji. Studijavo akordeoną Auklando universitete. 2007m. praktikavosi Prancūzijoje pas Frederik Deschamps.

2007 – 2012m. Grayson sulaukė daug pasiūlymų surengti savo solinius koncertus Europoje (Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Rusijoje, Lietuvoje ir t.t.) bei kituose žemynuose. 2011m. jis kartu su F. Deschamps apkeliavo maždaug 10 šalių, kur ne tik koncertuodavo, bet ir rengdavo seminarus. Masefield yra aukščiausio lygio atlikėjas, kurio koncertinį repertuarą sudaro ne tik klasikinės kompozicijos, bet ir pramoginė muzika.

Grayson studijuoja Prancūzijoje netoli Paryžiaus, kur taip pat dirba su keliais pasaulinio masto kompozitoriais Frank Angelis (Prancūzija), Gorka Hermosa (Ispanija), Petri Makkonen (Suomija) ir Gary Daverne (Naujoji Zelandija) atliekant ir įrašinėjant jų originalias kompozicijas akordeonui. 2012m. Naujoje Zelandijoje jam buvo įteiktas diplomas už muzikinius nuopelnus. 

2012m. Grayson buvo pakviestas teisėjauti ir pasirodyti svečio teisėmis konkursuose, kuriuose kadaise pats laimėjo.

Grayson Masefield muzikinės patirties sėmėsi iš žymių akordeonistų tokių kaip Frederik Deschamps, Viacheslav Semionov, Kevin Friedrich, Romano Viazzani, Tania Lukic-Marx, Alexander Shirunov, Mary Tokarski, Fang Yuan.

 

Tiem, kurie mano, jog profesionalus muzikantas negali turėtų įdomių ir nesusijusių su jo sfera veiklų, štai keletas faktų iš Grayson gyvenimo:

·         Jis puikiai žaidžia tinklinį. Kai mokėsi Rangitoto koledže, dalyvaudavo įvairiuose turnyruose ir aktyviai vesdavo savo komandas į pergalę.

·         16 metų mokykloje laimėjo kalbų konkursą.

·         Taip pat neapleido ir kitų mokslų – mokykloje buvo absoliutus pirmūnas.

 

2012m. gegužės 6d. vadovavo Pasaulinės Akordeono dienos tiesioginei transliacijai internetu.

 

Keletas Grayson Masefield atliekamų kompozicijų:

Richard Galliano – Tango pour Claude

Petri Makkonen – Tango Toccata

Gorka Hermosa – Fragilissimo

Astor Piazzolla – Oblivion