Alexander Selivanov

Aleksandras Selivanovas (Alexander Selivanov) – rusų akordeonistas, 2004m. pelnęs pasaulio akordeono čempiono titulą. Gimė 1979m. Kazanėje (Rusijoje). Mokintis akordeonu pradėjo būdamas septynerių vietinėje vaikų muzikos mokykloje.

8-erių grojo savo pirmajame rečitalyje. Muzikos mokykloje į jo mokomąjį repertuarą įėjo J. S. Bacho polifoninė muzika, G. Rosini kūrinių transkripcijos, A. Kholminov, V. Zolotariov, V. Gridin, A. Repnikov ir daugelio kitų puikių kompozitorių kompozicijos.

1994 – 1998m. studijavo akordeoną Yoshkar-Ola muzikos kolegijoje. Kai jam buvo 19 metų surengė savo pirmąjį 2val. trukmės koncertą, kuriame atliko klasikines solo kompozicijas bei kamerinės muzikos kūrinius. Studijų metais įgrojo nemažai J. S. Bacho, M. Balakiriev, V. Zubitsky, T. Chernikov, V. Vlasov kūrinių.

1998 – 2003m. studijas tęsė prestižinėje Gnesino muzikos akademijoje Maskvoje pas pasaulinio lygio akordeono žvaigždę V. Semionov. Su tokio puikaus dėstytojo pagalba, Aleksandras Selivanovas tapo puikiu atlikėju, galinčiu savarankiškai pasirinkti sau tinkamą repertuarą bei atlikimo stilių. Semionovas atskleidė jam daugybę akordeono muzikos „paslapčių“.

Jau 2004m. puikūs studijų rezultatai buvo įvertinti pasauliniu mastu. Tais metais Aleksandras tapo „Coupe Mondiale“ „Klingenthal“ ir „Castelfidardo“ tarptautinių konkursų 1 vietų laimėtoju.

Iškart po studijų baigimo, t.y. 2003m., jis buvo pakviestas dirbti Gnesino muzikos akademijoje kaip profesoriaus Viačeslavo Semionovo asistentas. Po 2 metų jis tapo dėstytoju, pas kurį studijuoja studentai iš Rusijos bei Kinijos.

Selivanovas taip pat dalyvauja vietiniuose bei tarptautiniuose meistriškumo kursuose, kur veda seminarus bei rengia atviras pamokas.

Kaip solistas Aleksandras koncertavo ir su Rusijos orkestrais tokiais kaip Rusijos televizijos ir radijo akademinis orkestras, „Ossipov“ nacionalinių instrumentų orkestras, „Gnesino“ simfoninis orkestras, „Gnesino“ rusų liaudies instrumentų orkestras, Kursko filharmonijos orkestras. 2008 – 2010m. grojo tarptautinės akordeonistų konfederacijos akordeonų orkestre.

Į jo koncertinį solo repertuarą įtraukti V. Semionov, F. Angelis, V. Gridin, S. Gubaidulina, V. Zolotariev, V. Zubitsky, A. Kusjakov, P. Makkonen, J. Meisl, E. Podgaits, A. Piazzolla, V. Podgorny, A. Repnikov, V. Runchak, J. Tamulenis, Y. Takahashi, A. Timoshenko, V. Trojan, V. Holmboe, N. Tchaikin, V. Tchernikov ir kitų kompozitorių kūriniai akordeonui.

Solo su orkestru repertuarą sudaro F. Roubtsov, E. Podgaits, V. Trojan, V. Semionov, J. Meisl, A. Piazzolla, V. Gridin ir A. Timoshenko orkestrinės kompozicijos.

Nuo 2004m. jis yra profesionalus akordeono muzikos atlikėjas, dėstytojas, projekto „Creative School Master-Class“ vadovas. Organizuoja konkursą „Rusijos čempionas – pasaulio čempionas“, kuris taip pat yra atranka į tarptautinius Coupe Mondiale ir Trophee Mondiale konkursus. Aleksandras yra Rusijos atstovas tarptautinėse akordeono organizacijose. Kolegijoje bei akademijoje jis taip pat studijavo dirigavimą ir yra dirigavęs „Gnesino“ rusų liaudies instrumentų orkestrui ir Rusijos televizijos ir radijo orkestrui. Nuo 2010m. vėl grįžo prie šios veiklos, diriguodamas jaunimo orkestrui per akordeono vasaros stovyklas.

Yra nuolatinis tarptautinių “Coupe Mondiale”, “Trophee Mondiale”, “Castelfidardo”, “Primus Ikaalinen” ir “Roland V-Accordion Festival” konkursų komisijos narys.

Nuo 2003m. Aleksandras groja akordeonų duete „Una Sinistra“ kartu su Yulia Amerikova:

J. Wojtarowicz – „Little Story“

A. Piazzolla – „Meditango“

G. Hermosa – „Anantango“

F. Couperin – „La Juillet“

V. Semionov – „Don Rhapsody“

Motion Trio – „Libertin“