Yuri Shishkin

Jurijus Šiškinas (Yuri Shishkin) – fenomenalus atlikėjas akordeono muzikos pasaulyje. Jo vardas yra plačiai žinomas tarptautiniu mastu. Laimėjo žymiausiuose pasaulio akordeono muzikos konkursuose: 1988m. Klingentalyje (Vokietija), 1990m. Kanzase (JAV), 1991m. Castelfidardo (Italija).

Jurijus Šiškinas gimė Azove Rusijoje. Pirmąsias bajano pamokas pravedė tėvai. Po mokslų Azovo muzikos mokykloje, būdamas 15 metų, jis persikėlė į Rostovo menų mokyklą. Besimokindamas Rostove dalyvaudavo ir triumfuodavo įvairiuose respublikiniuose konkursuose.

1992m. baigė studijas Maskvos Gnesinų muzikos akademijoje ir pradėjo profesionalaus atlikėjo karjerą.

Rengdavo koncertus ir pripažinimo sulaukė Nyderlanduose, Belgijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje, JAV, Kanadoje, Kinijoje, Lotynų Amerikoje.

Be pasirodymų tarptautinėse scenose jis taip pat pasirodydavo ir gimtojoje Rusijoje, pristatydamas publikai jau pažįstamas ir nuolat įdomias kompozitorių J.S. Bach, C. Frank, J. Brahms, I. Khandoshkin, S. Prokofiev, I. Stravinsky, M. Moszkowski, J. Sibelius, A. Schnittke, O. Gorchakov, V. Semionov, V. Podgorny, A. Kusiakov, A. Copland, S. Rachmaninoff, C. Orff, G. Gershwin ir kt. kompozicijas ir kūrinių aranžuotes. Jurijaus Šiškino bajanu atliekamos V. Horowitz transkripcijos fortepijonui, yra išties netikėtas atradimas klausytojams.

Aukščiausio lygio pasirodymuose Šiškinas atskleidžia aistros sintezę, technikos tobulumą, žavingą emocionalumą ir nuoširdumą. Jis pateikia savo individualias interpretacines idėjas, kuriose įvairiapusiškai siekia parodyti muzikos grožį.

 

Jurijaus Šiškino atliekamos kompozicijos:

P. Tchaikovsky – Romance in F Minor, Op. 5

G. Gershwin – Rhapsody in blue

S. Rachmaninov – Barcarolle in G minor Op. 10 No. 3

Zolotaryov – Rondo-capriccioso

S. Prokofiev – Cinderella Suite

V. Semionov – Don Rhapsody

A. Schnittke – Polka