Modus

Ansamblis susikūrė 1997 m. Kolektyvo nariai: Andrius Balachovičius, Eva Vincelovič, Tomas Vaišė, Irena Lošakevič, Dmitrijs Mihailovs (Latvija) yra Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos absolventai. Nuo pat susikūrimo ansambliui vadovauja prof. Ričardas Sviackevičius. Kvintetas aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Ne kartą grojo prestižinėse Lietuvos, bei ušsienio koncertų salėse: Lietuvos nacionalinėje Filharmonijoje, Vilniaus Rotušėje, Vilniaus kongresų rūmuose, Poznanės Rotušėje (Lenkija), Fr. Schuberto konservatorijoje Vienoje (Austrija), taip pat dažnai kviečiamas muzikuoti į Lietuvos Respublikos Prezidentūrą, bei Vyriausybės rūmus. Ansamblis dalyvauja įvairiuose muzikų draugijos rengiamuose koncertuose, tarp jų ir „Muzikų parade”.

Kvintetas „Modus” ne kartą koncertavo Vokietijoje, Italijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Baltarusijoje, Latvijoje bei Estijoje. Ansamblio repertuarą sudaro įvairių stilių bei epochų kūriniai, nuo Baroko iki modernių, originalių, akordeonų kvintetui parašytų kūrinių.

Ansamblis ne tik koncertuoja, bet ir sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose: 1998 m. konkurse Premio Citta di Castelfidardo (Italija) laimėjo II vietą, 1999 m. akordeono muzikos konkurse Tartu mieste (Estija)- I vieta, 2000 m. Sanoke (Lenkija) – II vieta, taip pat 2000m. konkurse Premio di Castelfidardo (Italija) – I vieta, 2001m. kamerinių ansamblių konkurse Contesa Tina Orsi Anguissola Scotti (Italija) – I vieta, 2002m. Montesse (Italija) – Grand Prix. Taip pat 1998m. ir 2000m. Lietuvos akordeonistų konkursuose laimėjo I vietas.

Ansamblis yra įgrojęs koncertinių įrašų Vokietijoje bei Italijoje, taip pat Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje. Šiuo metu kvintetas „Modus” ruošia išleisti savo geriausiai atliktų kūrinių kompaktinę plokštelę.