Akordeonų duetas Eduardas Gabnys ir Genadijus Savkovas

Akordeonistų Eduardo Gabnio ir Genadijaus Savkovo duetas gyvuoja jau daugiau kaip dvidešimt penkeris metus. Abu muzikantai – Lietuvos muzikos akademijos absolventai, muzikuoti (iš pradžiu kaip solistai) pradėję dar studijų metais. Nuo 1978 m. groja drauge. 1983-1986 m. duetas stažavosi Kijevo konservatorijoje, pedagogų N.Rizolio, J.Jaškevičiaus, N.Davydovo klasėse. 1989 m. Kligentalyje (Vokietija) įvykusiame tarptautiniame akordeonistų konkurse kamerinių ansamblių kategorijoje duetas laimejo antrąją vietą. 1994 m. Italijoje, Kastelfidardo mieste, duetas pelnė iš karto dviejų tarptautinių konkursų – Premio Internazionale Astor Piazzolla ir Citta di Castelfidardo – diplomantų vardus. Beje, muzikantai groja specialiai jiems Kastelfidardo mieste pagamintais Excelsior firmos instrumentais.

Dueto repertuaras turtingas ir įvairus, jame rasime puikių klasikinės muzikos aranžuočių (daugelį jų atliko patys muzikantai), originalių šiuolaikinės muzikos kompozicijų akordeonui, nuotaikingos, tradicinės pramoginės muzikos. Dalį repertuaro sudaro specialiai duetui sukurti lietuvių kompozitorių kūriniai. Tarp kurių J.Tamulionio, V.Juozapaičio, F.Bajoro, V.Bagdono, V.Mikalausko, A.Klovos kompozicijos.

Dueto populiarumą Lietuvoje lėmė jo aukštas profesinis meistriškumas. Tačiau koncertuota ne tik Lietuvoje. Dueto atliekama muzika skambėjo Argentinoje, Australijoje, Brazilijoje, Bulgarijoje, D.Britanijoje, Italijoje, Jugoslavijoje, JAV, Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Urugvajuje ir daugelyje kitų šalių. Surengta apie 900 koncertų, įrašyta plokštelė ir kompaktinis diskas, 4 garso kasetės, parengta įrašų Lietuvos radijui. Duetas yra aktyvus tradicinių Vilniaus akordeono muzikos festivalių rengėjas ir dalyvis. Prie šio ansamblio nuopelnų galime priskirti ir tai, kad butent jis pirmasis supažindino Lietuvos klausytojus su įžymaus argentiniečio kompozitoriaus A.Piazzollos kūryba ir padėjo išpopuliarinti jo varda Lietuvoje. Už šio kompozitoriaus kūrinių transkripcijas A.Piazzollos muzikos konkurse Italijoje duetui buvo įteiktas specialus prizas.