Vladimir Zubitsky

Vladimiras Zubitskis (Vladimir Zubitsky) – kompozitorius, akordeonistas, dirigentas. Jis yra gerai žinomas dėl jo kuriamų originalių kompozicijų akordeonui.

Zubitskis gimė 1953m. Goloskovo mieste Ukrainoje. Groti akordeonu pradėjo būdamas 6 metų. 1971m. baigė akordeono klasę Maskvos Gnesino muzikos kolegijoje. Iš Maskvos persikėlė į Kijevą, kur tęsė studijas Kijevo valstybinėje konservatorijoje. Čia 1976m. jis baigė akordeono studijas, 1977m. – kompozicijos, o 1979m. – dirigavimo.

Zubitskio tarptautinė karjera prasidėjo 1975m., kai jis laimėjo Helsinkyje Suomijoje vykusį tarptautinį akordeonistų konkursą „Coupe Mondiale“. Nuo tada jis pradėjo koncertuoti įvairiose pasaulio scenose.

Zubitskis yra puikiai žinomas dėl jo kompozicijų, ypač akordeonui. Jo kūriniai yra dažnai girdimi akordeono bei bajano muzikos koncertuose bei įvairiuose tarptautinio masto konkursuose.

Vladimiras Zubitskis yra itin produktyvus kompozitorius, sukūręs orkestrinės, kamerinės, chorinės, teatrinės muzikos darbų. Parašė ne mažiau kaip 7 simfonijas, 3 operas. 1985m. jis laimėjo UNESCO įsteigtą premiją dėl jo rekviem „Sette Lacrime“. Savo kompozicijose Zubitskis sujungia senuosius komponavimo stilius, tradicinę ukrainiečių muziką bei džiazą.

Nuo 1995m. atlikėjas gyvena Italijoje, kur aktyviai tęsia koncertinę, kūrybinę ir pedagoginę veiklą. Organizuoja 2 tarptautinius akordeonistų konkursus: Montese ir Lanciano miestuose. Nuolatos rengia meistriškumo kursus, seminarus. Dažnai yra kviečiamas į svarbiausių akordeono konkursų komisijos narių gretas. Jis yra Ukrainos akordeono asociacijos prezidentas.

Zubistskis dažnai koncertuoja kaip solistas, bet taipogi groja ir kartu su dviem šeimyniniais ansambliais: „The Duo Zubitsky“ ir „The Quartetto Zubitsky“. Kartu su įrašų kompanija „Azzura Musik“ jis įrašė ir išleido 5 kompaktinius diskus. Jo choriniai ir kameriniai kūriniai bajanui įrašyti su kompanijomis „Pilz“, „Cordaria“ (Vokietija), „CIRE Jaune“ (Prancūzija), „Rivoalto“, „Delta“ (Italija) ir kitomis.

 

Zubitskio ryškiausios kompozicijos akordeonui:

Karpatskaya Suite – akordeonui solo

Children‘s Suite No.1 – akordeonui solo

Express Tango – akordeonui, fortepijonui, smuikui, violončelei ir kameriniam orkestrui

Farewall Elegy – akordeonui, fleitai, smuikui, violončelei ir fortepijonui

Fatum Sonata – trims akordeonams

Jazz-Scherzo – fantazija akordeonui Fancelli, Vlasov, Galliano kūrinių temomis

Music at the end of the millenium – akordeonui, violončelei, fleitai ir fortepijonui

Rosiniana – akordeonui ir rusų liaudies instrumentų orkestrui

Omagio ad Astor Piazzolla – akordeonui, fortepijonui ir liaudies instrumentų orkestrui