Viačeslavas Semionovas

Viačeslavas Semionovas – atlikėjas, kompozitorius, pedagogas, neabejotinai vienas žymiausių šių dienų bajano guru. Jo indėlis į bajano, akordeono muzikos vystymąsi yra pripažįstamas ir neginčijamas visame pasaulyje. 
 
V. Semionovas gimė 1946 metais Rusijoje. Sekdamas senelio ir tėvo pėdomis, septynerių metų pradėjo groti bajanu. Pirmasis jo mokytojas buvo tėtis. Vėliau įstojo į Rostovo menų kolegiją, dar vėliau įstojo ir baigė Rusijos Gnesinų muzikos akademiją Maskvoje. Jo tarptautinė karjera prasidėjo būnant 21 metų, kuomet dalyvavo tarptautiniuose konkursuose Klingentalyje, Vokietijoje (1967), Sofijoje, Bulgarijoje (1968), Berlyne, Vokietijoje (1973), ir visuose tapo laureatu. 
 
V. Semionovas yra neatskiriama bajano ir akordeono istorijos dalis. Unikalus atlikėjas, pasižymintis virtuozišku, emocionaliu grojimu, koncertavęs daugiau kaip 40 – yje pasaulio šalių. Originalus kompozitorius, kurio kūriniai yra bajano ir akordeono literatūros „aukso fondas“. Dažnas bajano, akordeono atlikėjas jo parašytą muziką  įtraukia į savo repertuarą. Jo sukurtos kompozicijos vienos iš dažniausiai atliekamų tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose.
 
Talentingas pedagogas savo muzikines  žinias puikiai sugebantis perteikti studentams, išugdęs ne vieną dešimtį visame pasaulyje žinomų atlikėjų, prestižinių tarptautinių konkursų laureatų. Jo išugdyti mokiniai sėkmingai dirba ne tik Rusijoje, bet ir Kinijoje, Vietname, Japonijoje, Amerikoje, Brazilijoje, 
Jugoslavijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Ispanijoje. V. Semionovas yra dažnas aukščiausio lygio tarptautinių konkursų žiuri narys ir pirmininkas. Veda 
atviras pamokas Rusijoje ir užsienyje. 1982 metais tapo Tarptautinės Akordeonistų Konfederacijos (CIA “Confederation internationaledes accordeonistes”) vice prezidentu.
 
1983 metais suteiktas profesoriaus vardas.
1995 metais jam suteiktas garbingas „Nusipelnusio Rusijos artisto“ vardas, kurį įteikė pats Rusijos prezidentas B. Jelcinas.
1999 metais tapo tarptautinio kompozitorių konkurso, skirto Krikščionybės 2000 – sioms metinėms, laureatas.
2004 metais Londone V. Semionovas  buvo pagerbtas Tarptautinės Akordeonistų Konfederacijos (CIA “Confederation internationale des accordeonistes”).
2008 metais gavo tarptautinio konkurso „Pasaulio taurė“ I premiją už geriausią parašytą originalų kūrinį. 
2012 metais priimtas į Rusijos kompozitorių sąjungą.