Miljan Bjeletic

Miljan Bjeletic – akordeonistas iš Serbijos. Akordeono studijas baigė prestižinėje Ukrainos Kijevo P. I. Čaikovskio konservatorijoje profesoriaus N. A. Davidov klasėje. Bestudijuodamas bakalaurą bei magistrą jis pasirodė keliuose aukšto lygio tarptautiniuose konkursuose: 1995m. „Pasaulio taurėje“ („ The World Cup“) laimėjo bronzos medalį ir 1997m. pelnė 1 vietą tarptautiniame „The Grand Prix“ konkurse Prancūzijoje.

Miljan išskirtiniai pedagoginiai gebėjimai buvo pastebėti tarptautiniu mastu. Per keletą metų darbo su savo mokiniais ir studentais, jis laimėjo daugiau nei 200 prizų konkursuose tėvynėje ir užsienyje (The World Cup, The World Trophy, Castelfidard, Clingental). Nemažai jo studentų rengia koncertus svetur – Italijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Suomijoje, Kroatijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir t.t. Serbijos jaunimo koncertinė veikla bei konkursų laimėjimai prisidėjo įtvirtinant akordeoną Serbijoje.

Pats Miljan Bjeletic yra daugelio prestižinių tarptautinių konkursų komisijos narių tarpe. Jis yra koncertavęs ir vedęs seminarus Serbijoje, Prancūzijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Kroatijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Latvijoje.  2004m. muzikos ir baleto pedagogų asociacija apdovanojo jį prizu už pasiektus rezultatus. 2007m. Kijeve jis gavo aukštesnės pasaulio akordeonistų lygos (the Higher League of World‘s Accordionists) sertifikatą.

Šiuo metu jis yra apsigynęs profesoriaus laipsnį ir profesoriauja Nišės (Serbija) muzikos akademijoje.