Harley Jones

Harley Jones – akordeono muzikos atlikėjas, mokytojas, „Air New Zealand“ orkestro vadovas iš Naujosios Zelandijos (toliau NZ). Jį galima dažnai pamatyti per NZ nacionalinę televiziją bei išgirsti per nacionalinį radiją. Jo koncertiniai turai taip pat plačiai išsidėstę visame pasaulyje– JAV, Kanada, Didžioji Britanija, Vokietija, Nyderlandai, Šveicarija, Italija, Turkija, Honkongas, Singapūras, Kinija.

1996m. būtent Harley užmezgė pasaulinį akordeonistų tinklą internetinėje erdvėje. Tarp jo iniciatyva atsiradusių šiuo metu ryškiausių ir populiariausių svetainių yra www.accordions.com, www.akkordeon.com, www.accordeon.com.  

Harley gimė 1953m. Auklande Naujojoje Zelandijoje. Baigė fortepijono bei akordeono studijas.

Būdamas 14 metų laimėjo NZ akordeonistų čempionatą. Tai suteikė jam 16 metų vaikinui išbandyti save tarptautiniame akordeonistų konkurse „Coupe Mondiale“, kuris 1969m. buvo surengtas Niujorke.

Jo koncertinio repertuaro programą sudaro musette kūriniai, originalios šiuolaikinės kompozicijos bei klasikinės transkripcijos.

Harley Jones bendradarbiavo su NZ simfoniniu orkestru įrašant vieną kompoziciją planuojamam išleisti kompaktiniam diskui. 1992m. NZ kompozitoriaus Gary Daverne diskas buvo išleistas, o jame taip pat puikavosi kūrinys „Rapsodija akordeonui ir orkestrui“. Taip pat Harley Jones šią kompoziciją panaudojo tarptautiniame akordeonistų festivalyje ir konkurse Niujorke (1988m.) bei Vokietijoje surengto „Coupe Mondiale“ konkurso apdovanojimų ceremonijoje (1990m.). Ir, tiesa pasakius, tai dar ne viskas. Iš tiesų šį kūrinį Harley atliko maždaug 120 kartų pasauliniu mastu Europoje, Š. Amerikoje, Australijoje, Kinijoje, Turkijoje ir dažniausiai diriguodavo pats autorius.

Daugelį metų Harley Jones yra tarptautinės akordeonistų sąjungos (TAS) narys. Yra dažnai pastebimas žiuri narių tarpe. Pavyzdžiui, 1976m. Vašingtone surengtame „Coupe Mondiale“ konkurse jis buvo komisijos pirmininkas. Šiuo metu jis yra TAS darbuotojas atsakingas už viešuosius ryšius.

Harley Jones yra akordeonistų orkestro „Air New Zealand“ vadovas. Su šiuo kolektyvu jis surengė 9 koncertinius turus Amerikoje, Azijoje bei Europoje ir šie pasirodymai sulaukė itin didelės sėkmės. Taip pat yra išleisti 4 šio orkestro muzikos kompaktiniai diskai.

Nuo 1980m. Harley Jones yra NZ akordeonistų asociacijos viceprezidentas.